Büyük bir faciadan kıl payı kurtulduk

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Gökova Körfezinde 23 Haziran’da meydana gelen hortumda masa, sandalye ve şemsiyelerini parçalayıp, çok sayıda ağaçların dallarının kırıldığı Türkiye’nin Hawai’si olarak bilinen Çamlı Mahallesi İncekum mevkiindeki tesislerin işletmecisi Cemal Bingöl, “Hortumun kenar süprüntüleri bu hale getirdi. Ortasında kalsaydık ne olurdu tahmin bile etmek istemiyorum” dedi.

Muğla’nın Gökova Körfezinde 23 Haziran’da saat 09.45’de Çamlı Mahallesi Boncuk Koyu bölgesinde başlayıp, İncekum ve Kleopatra Adasının yakınından geçen hortum, İncekum’daki plaj tesislerinin masa, sandalye ve şemsiyelerini parçalayıp çok sayıda ağaçların dallarını kırdı. Tesislerin işletmecisi Cemal Bingöl, “Hortumun kenar süprüntüleri bu hale getirdi. Ortasında kalsaydık ne olurdu tahmin bile etmek istemiyorum” dedi.
Saat 09.45 sıralarında sağanak yağışın hemen ardından meydana gelen hortum bölgede yaşayanlar tarafından saniye saniye kaydedildi. Cemal Bingöl hortum olayını şöyle anlattı:
“Saatteki hızı yaklaşık 120-150 kilometre civarındaydı. Aşırı yağmurun ardından rüzgar da çıkınca plajdaki malzemeleri toplamaya gittiğimizde Boncuk Koyu tarafından gelen hortumu gördük. Daha biz kıyıya gelmiştik ki hortum bizim oraya da yetişti. Geçtiği yerlerdeki ağaçları kırdı, şezlong, masa ve sandalyeler havaya uçtu, denize sürüklendi. Tesiste maddi hasar meydana geldi. Hortum çok şiddetli ve büyüktü, yıllardır bu bölgedeyim bu büyüklükte bir hortum görmedim. Hortum yaklaşık 6-7 dakika sürdü ve uzaklaştı, ancak hortumun merkezi değil etrafındaki rüzgar işletmemizin yanında geçti ve bizi bu hale getirdi. En büyük tesellimiz o sırada yaralanan bir kişi olmaması” dedi.

Bir cevap yazın