Efes Selçuk’un işletmeleri ‘Turuncu Çember’e girecek

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’in hijyen standardı uygulaması “Turuncu Çember” Efes Selçuk’ta da hayata geçiyor. Küresel salgınla birlikte yaşanan süreç ve sonrasında kentteki işletmelerin faaliyetlerine sağlıklı bir şekilde devam etmesini amaçlayan “Turuncu Çember” uygulaması ile Efes Selçuk’taki işletmelerin de normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştırmak, süreç içerisinde Efes Selçuk’un hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olması, işletmelerin yurt içi ve yurt dışında tanıtımı hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunu yürüttüğü İzmir Turizm Hijyen Kurulu, küresel pandemi sonrasında kentteki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için “Turuncu Çember” uygulamasını başlatıyor. İzmir’in önemli turizm destinasyonlarından biri olan “İlham Veren Kent” Efes Selçuk’ta yeme içme ve konaklama faaliyeti yürüten belediye ruhsatlı işletmeler, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyan ve ilgili mevzuat çerçevesinde denetimleri başarıyla tamamladıkları takdirde “Turuncu Çember” sertifikası ile ödüllendirilecek.

BAŞVURULAR EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NE
Efes Selçuk’ta “Turuncu Çember” içerisinde yer almak isteyen işletme sahipleri Efes Selçuk Belediyesi’ne şahsen ya da çevrimiçi başvurarak taleplerini iletebilecek. Efes Selçuk Belediyesi Çevre ve Sağlık, Ruhsat İşleri, İşletme ve İştirakler, Kültür ve Sosyal İşler, Zabıta İşleri Müdürlüklerinin yanı sıra Ticaret Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın temsilcilerinden oluşan bir komisyon, İzmir Turizm Hijyen Kurulu tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde gerekli denetimleri yaparak, söz konusu işletmenin “Turuncu Çember” içinde yer alıp alamayacağına karar verecek.
Turizmde sağlıklı, güvenilir ve mutlu alanları ifade eden “Turuncu Çember”, işletmelerin Selluka belgesine sahip olması için de bir ön adım oluşturuyor. İlk kez yerelde hijyen standartları ile ilgili bir uygulamayı başlatan İzmir’de hayata geçen hijyen standardı uygulamasının adı olan “Turuncu Çember” Uygulaması ve ilgili hijyen kriterlerine ilişkin ayrıntılı bilgi için işletme sahipleri Efes Selçuk Belediyesi ile iletişime geçebilecek.

Bir cevap yazın