Tıbbi maskeydi sanat eseri de oldu

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan ressam çift Alexia Bahar Yılmaz ve Güçlü Kadir Yılmaz, tablolarındaki figürleri maskeye taşıdı. Medikal ve yıkanabilir, ‘Tablo’ maskelere hem yurt içinden hem yurt dışından talep yağıyor. Azeri asıllı Rus milyarder Farhad Akhmedov, 2017 yılında ultra lüks yatıyla geldiği Marmaris’te Kadir Yılmaz’ın ‘Existentialis’ adlı tablosunu 10 bin dolara satın almıştı.

Ender TÜRKKAN

Corona virüsü salgını nedeniyle tıbbi maskeler vücudumuzun bir parçası haline geldi. Maske sektörü ve modası oluşarak çeşit çeşit rengarenk maskeler yapılıp satılmaya başlandı. Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan, yurt dışında da tanınan ressam çift Alexia Bahar Yılmaz ve Güçlü Kadir Yılmaz ise maskeyle sanatı buluşturdu.Medikal ve yıkanabilir, ‘Tablo’ maskelere hem yurt içinden hem yurt dışından talep yağıyor.Azeri asıllı Rus milyarder Farhad Akhmedov, 2017 yılında ultra lüks yatıyla geldiği Marmaris’te Kadir Yılmaz’ın ‘Existentialis’ adlı tablosunu 10 bin dolara satın almıştı.
Çift, tablolarındaki resimleri maskeye aktaracak proje geliştirdi. Projelerini yasal ve hijyenik yollardan imal ettirebilecekleri firmayı bulan çift, 20 farklı desendeki bin maske, çiftin sahibi olduğu “Mona Titti Sanat Galesi”nin  internet sayfası monatitti.sopsy.com üzerinden satışa çıkarıldı. Tanesi  yurt içine 50 TL, yurtdışına ise 8 Dolar karşılığı satışa sunulan maskeler medikal ve yıkanabilir olması nedeniyle satışa çıkartıldığından bin kaç gün sonra tükendiği ve yeni siparişlerin verildiği belirtildi.

YURT DIŞINA DA SATTILAR 
Alexia Bahar Yılmaz, ABD,  Almanya ve İskoçya’dan  da alıcı çıktığının altını çizdi. Yılmaz, şunları söyledi:
“Maskelerimiz kesinlikle sağlık ve hijyen koşullarına uygun şekilde üretildi. Satışı gerçekleştirdiğimiz internet sitesinde kullanılan kumaş ve organik boyanın özelliklerini paylaştık. Siparişleri ürüne özel hazırlanmış silindir şeklindeki karton kutular içerisinde alıcılarımıza gönderiyoruz.”

10 BİN DOLARLIK TABLOSU RUS MİLYARDERİN KOLEKSİYONUNDA
Güçlü Kadir Yılmaz, 2017 yazında sanat dünyasının gündemine oturmuştu. Dünyanın en ünlü koleksiyonerlerinden ‘sanatın patronu’ ve ‘yetenek avcısı’ diye nitelenen Azeri asıllı Rus milyarder Farhad Akhmedov, ultra lüks yatıyla geldiği Marmaris’te Kadir Yılmaz’ın ‘Existentialis’ adlı tablosunu 10 bin dolara satın almıştı.

Bir cevap yazın