Fethiye Karaot kumsalı halk plajı oluyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ilçesi Yanıklar mahallesindeki Karaot kumsalının halk plajı olması için Fethiye Belediyesi ekipleri çalışmalara başladı. Fethiye’nin CHP’li Belediye Başkanı Alim Karaca burasının da İnlice gibi halka açık ücretsiz plaj olacağını söyledi.

Muğla’nın Fethiye ilçesi Yanıklar mahallesindeki Karaot kumsalının plaj yapılması amacıyla gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fethiye belediyesi çalışmalara başladı. Fethiye’nin CHP’li Belediye Başkanı Alim Karaca, burasının da İnlice gibi halka açık ücretsiz plaj olacağını söyledi.
Fethiye bölgesindeki Caretta caratta’ların yuvalanma alanları, endemik bitkilerin korunması gibi birçok konuya dikkat eden Fethiye Belediyesi, plaj projesini de bu doğrultuda hazırladı. Fethiye Kent Konseyi, Fethiye Ekoloji Yaşam Derneği ve STK’lar ile belediye bürokratlarının katıldığı toplantıda sunulan önerilere göre hazırlanan proje hayata geçiriliyor.

İNLİCE PLAJI’NDAKİ GİBİ FİYATLAR UYGUN OLACAK
Başkan Karaca, “İnlice Plajı’nda olduğu gibi girişlerden ücret alınmayacak. Yiyecek ve içecekler de uygun fiyatlarla satılacak. Plajda corona virüs ile ilgili belirlenen geneldeki tüm kurallara göre hizmet verilecek. Fethiye’nin doğal güzelliklerinden birisi olan Karaot plajı çok kısa bir sürede hizmete girecek” dedi.

Bir cevap yazın