Muğla misafirlerini bekliyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Corona virüsü salgını nedeniyle kısıtlanan yaşam kurallarının yeniden hareketlilik kazanmasıyla birlikte turizm dünyasının olmazsa olmaz yerleri arasındaki Muğla’da da sahil ilçeleri sezona hazır. Kısıtlama döneminde çalışmalarını rahatlıkla yürüten belediyeler salgına karşı tüm tedbirlerini almış durumda. Tek istek misafirlerin yeni uygulamaya sokulan yaşam şartlarına uyum göstererek kendi ve karşısındaki insanların canlarını tehlikeye sokmaması.

Marmaris Belediyesi tarafından yeni kum serimi yapıldığı halk plajlarında şemsiyeler 6’şar metre aralıklarla yerleştirilecek. Vatandaşların da bu mesafe kurallarına uyması için sürekli denetim yapılacak. Bunun yanı sıra plajlarda bulunan kabinlerdeki duşların hepsi dışarı alındı, zemin döşemesi ve altyapı çalışması yapıldı. Ayrıca Selimiye plajına da yeni duş ve tuvalet yapılıyor.
Öte yandan oteller bölgesinde restoran ve plaj işletmeleri de corona virüsü tedbirleri kapsamında yeni düzenlemeler yaptı. Sosyal mesafe kurallarına göre şezlongları ve masaları hazırlandı. Belediye ekipleri de kurallara uyulması noktasında denetimlerini arttırdı.

EL BİRLİĞİ İLE ZORU ATLATTIK
Marmaris olarak pandemi sürecini başarılı bir şekilde geçirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay şunları söyledi; “İlk andan itibaren belediye olarak teyakkuzdaydık.
Temizlikten zabıtaya, fen işlerinden sosyal yardım ekibine kadar tüm ekibimiz olağanüstü bir çalışma temposu sergiledi. Dezenfekte çalışmalarına ağırlık verdik. Hem 65 yaş üstü vatandaşlarımızın hem de yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımız için destek çalışmasına başladık. Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla ilçemize misafirlerimiz gelmeye başladı. Ekonomimizin yüzde 90’ı turizm kaynaklı olduğu için şehrin yapısı da turizme uygun. Açıklanan genelgeler doğrultusunda tüm hazırlıklar tamam. Burada bizi endişelendiren tek unsur 2. dalga meselesi. İlçemizdeki hastanelerin yatak kapasitesi 200 civarında. Oysa yaz aylarında nüfusumuz 400 bini buluyor. Misafirlerimize de görev düşüyor. Son dönemde edindiğimiz alışkanlıkları ‘Yazlık yerdeyim nasıl olsa’ diye düşünüp bırakmamak lazım”

FETHİYE PLAJLARI, DOĞASI, RESTORANLARI VE KONAKLAMA TESİSLERİYLE TURİZME HAZIR
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “3 aydan bu yana başta toplu kullanım alanları olmak üzere, resmi daireler, camiler, turizm merkezleri, sokaklar, park ve bahçeler gibi sayısız noktada dezenfektasyon işlemi gerçekleştirdik. Bu süreçte 230 bine yakın ücretsiz maske dağıttık. Fethiye’mizin turizm merkezlerinden birisi olan Balık Pazarı ve civarında dezenfektasyon ve yıkama işlemi yaptık. Bunun gibi tüm bölgelerde çalışmalarımız eksiksiz sürüyor. Plajlarımızla, doğa, restoranlar ve konaklamamız ile turizme hazır durumdayız. İşletmelerimize sosyal mesafe, maske ve temizlik kuralları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Yerli ve yabancı misafirlerimizi bekliyoruz. İlçemize gelecek misafirlerimizin sağlığı için, 3 aydır disiplinli bir şekilde sürdürdüğümüz dezenfektasyon, bilgilendirme ve yıkama çalışmaları ile hazırlandık. Fethiye’miz yeni normalleşme döneminde turizme hazır” dedi.

Bir cevap yazın