“Efeslim Kart” çevrecilere de açılıyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’in Efes Selçuk ilçesinde “Dar Gelirliye Destek, Esnafa Can Suyu, Çevreye Dost, Eğitime Katkı” prensipleriyle bir süredir dar gelirli vatandaşlar tarafından kullanılan “Efeslim Kart” önümüzdeki süreçte çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından da kullanılabilecek.

İzmir’in Efes Selçuk ilçesinde bir süredir dar gelirli vatandaşlar tarafından “Dar Gelirliye Destek, Esnafa Can Suyu, Çevreye Dost, Eğitime Katkı” prensipleriyle kullanılan “Efeslim Kart” 1 Haziran’dan itibaren çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından da kullanılabilecek. Belirlenecek gün ve saatlerde kent merkezinde “Hoş geldin Bahar” jeneriğiyle dolaşacak olan ambalaj atıkları toplama aracına evlerinde biriktirdikleri cam, metal, kâğıt ve plastik atıkları teslim eden “Efeslim Kart” sahiplerinin kartlarına puan yüklenecek. Kart sahipleri de yüklenen puanlarla eğitime destek olabilecekleri gibi puanlarını kent esnafından alışveriş yaparken de kullanabilecekler.

EFESLİM KART’I İSTEYEN HERKES ALABİLECEK
Efeslim Kart sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Efes Selçuk Belediyesi Hizmet Binası girişinde yer alan Efeslim Kart Başvuru Noktasından, sosyal yaşam kartına sahip olmak için başvuru yapabilecek.

1 Haziran Pazartesi tarihi itibariyle evlerinde topladıkları geri dönüştürülebilir atıkları Efes Selçuk Belediyesi’ne teslim ederek; çevreye, eğitime, kent ekonomisine katkı sunmak isteyen vatandaşlar, ambalaj atıkları toplama aracı geçiş saatleri ve güzergâhları ile ilgili işlemler için  https://efeslimkart.com/atik-toplama- adresinden bilgi alabilecekler.

ÇEVRECİLERDEN TEŞEKKÜR
Yeni kart uygulamasına çevrecilerden de olumlu tepkiler geldi. Buradaki amacın insanları bilinçlendirmek, çevre ve doğayı kirletmeden korumak amacı taşıması nedeniyle çok olumlu bir hareket olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın