65 yaş üstü sokak yasağına tepkiler büyüyor

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Normalleşme takvimi kapsamında alınan yeni kararlar arasına dahil edilmeyerek sokağa çıkma kısıtlamaları sürdürülen 65 yaş ve üstü vatandaşların isyanı büyüyor. Bazı yazarların da yasağın kalkması yönündeki yazılarının ardından sosyal medya çalkalanıyor. En etkili olanı ise “Haftada tek gün birkaç saatlik ‘Köpek gezdirir gibi’ gezi programını reddediyoruz!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamayla 1 Haziran’dan itibaren neredeyse tüm kısıtlamaların kaldırılmasına rağmen 65 yaş ve üstü vatandaşların yasaklarının devam ettirilmesi tepkilere neden oldu. Bazı yazarların da yasağın kalkması yönündeki yazılarının ardından sosyal medya çalkalanıyor.
65 yaş üzerinde olanlara yapılan muamelenin aşağılayıcı olmaya başlamasından tutun da yasa koyucularının da aynı yaşta olmasına varıncaya kadar tepkiler çığ gibi büyüyor. Corona virüsü salgınının ana sorumlusu gibi gösterildiklerini belirten 65 yaş üstü vatandaşlar 21 Mart’tan bu yana kısıtlandırılmış durumda. Sosyal medyada birbirinden ilginç tepki yazıları var. İşte bunlardan bazıları:

İŞİN CILKINI ÇIKARDILAR
 “65+ olayında işin cılkını çıkardılar. Her şeyi aç, hizmete sun ama yetişkin insanı eve hapse devam”
“1 Haziran’da her şey serbest. Fakat 80 gündür evde hapis olan 65 yaş üstü insanlara, 18 yaş altına zulüm devam ediyor…”
“65 yaş üstü maske takmasını bilmiyor mu? Mesafeyi anlamıyor mu? Temizlik yapmasını bilmiyor mu?”
“Bilim kuruluna soruyorum. 65 yaş üstü ne sorun yaratıyor?”
“Artık isyan çıkacak, az kaldı”
“ Fikrimiz sorulmadan toplumsal hayattan dışlandık!”
“Arkadaşlar!! Gençler!! Bizlerin çoğu 68 kuşağıyız. Aydınlanmanın, devrimlerin öncüsüyüz bizler. Akıl, bilim ve doğru yolun meşalesini tutan, yaş alan ama ihtiyarlamayan gençleriz.
Biz yapmamız gerekeni, yapılması gerekeni takdir edecek ve uygulayacak bilgi ve birikime sahibiz. Bizler kimsenin maymunu değiliz!”
“Bu kadar acınmayı, idare edilmeye muhtaç gösterilmeyi hak etmiyoruz! Biz kendimize yeteriz bu böyle biline!”
“Çevrenizde, bizim yaş grubunda zavallı, aciz ve yeti sıkıntılı tanımına giren hiç kimse var mı? Beyin, beden ve ruh olarak çalışmaya devam ediyoruz.”

Bir cevap yazın