Tüm Türkiye Eksin

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’in Efes Selçuk ilçesinin bereketli topraklarından yaptığı “Tüm Türkiye Eksin” çağrısını yineleyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, şehir içinde kurulan Efes Tarlası Kent Bostanı’nda kadınlarla birlikte kara karpuz ekti. Sengel, “Tüm Türkiye Eksin” çağrısıyla üretime katılmak isteyen herkesi www.tumturkiyeeksin.com adresine davet etti.

İzmir’in Efes Selçuk ilçesinde “5 Hedef 50 Proje” içinde yer alan “Efes Tarlası Projesi” kapsamında ilçesinin bereketli toprakları için geliştirilen “Tüm Türkiye Eksin” çağrısıyla kara karpuz ekildi. İlçe içinde kurulan ‘Efes Tarlası Kent Bostanı’nda kadınlarla birlikte kara karpuz eken Belediye Başkanı Sengel, “Tüm Türkiye Eksin” çağrısıyla üretime katılmak isteyen herkesi www.tumturkiyeeksin.com adresine davet etti.

“ Biz tohumla toprağı buluşturmaya devam ediyoruz. Biz ‘Tüm Türkiye Eksin’ demeye devam ediyoruz. Bu yüzden de Efes Tarlası Kent Bostanı’nı, kentin tam göbeğinde kurduk” diyen CHP’li başkan, “Tüm Türkiye’yi kapsayan üretim çağrısı kapsamında ilk adımı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda domates fidesi ekerek attık. Amacımız üretimin nasıl yapıldığını çocuklarımız çok rahat görebilsin, kentlimiz çok rahat bir şekilde atalık tohumların üretildiği tarlaya ulaşabilsin. Üretimi teşvik etmek, üretimin her şeyden önemli olduğunu herkese anlatabilmek istiyoruz. O yüzden Efes Tarlası Toprak Okulumuz kurulmadan önce kent içerisinde halkın erişimine açık olan bostanlar kurmaya devam edeceğiz. Çünkü iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşmasının bu sürece daha fazla yurttaşımızı dahil etmekle mümkün olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

SEFERBERLİĞE DAVET
‘Tüm Türkiye Eksin’ çağrısına ilişkin olarak bir web sitesinin de kurulduğu bilgisini de veren Başkan Sengel; “Bu üretim seferberliğine katılmak isteyen herkes www.tumturkiyeeksin.com  adresine müracaat ederek atalık tohumlarımıza erişebilir aynı zamanda üretime dair birçok fikir elde edebilir. Bizim bu noktada altını çizdiğimiz iyi tarım uygulamaları var. İyi tarım uygulamaları sağlıklı gıdaya sağlıklı bir şekilde ulaşmanın genel adıdır. İşte tüm bunlara ve daha fazlasına vakıf olabilmek, sağlıklı gıdaya ulaşabilmek için herkesi ‘Tüm Türkiye Eksin’ çağrımız etrafında buluşmaya bir kez daha davet ediyorum” dedi. Başkan Sengel konuşmasını herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayarak noktaladı.

Bir cevap yazın