Pazarda poşet kalktı eldivenle seçim dönemi başladı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesinde Cumartesi günleri kurulurken sokağa çıkma yasağı döneminde Çarşamba günlerine alınan semt pazarında poşetli satış kalktı. Eldiveni takan sebze ve meyvesini seçerek alabiliyor. Belediye zabıta yetkilileri aynı kuralın manavlarda da geçerli olacağını açıkladı.

İngiliz, Alman ve Hollandalı yabancıların özellikle beğenerek yerleştiği, Caretta carettaların yaşam alanları ile dünyaca ünlü İztuzu plajı başta olmak üzere çamur banyolarına da yakın olması nedeniyle dünyaca ünlenen Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan mahallesi pazarında yiyeceklerde poşet mecburiyeti kaldırıldı. Belediye zabıta yetkilileri aynı kuralın manavlarda da geçerli olacağını açıklarken tek şart eldiven kullanılması olarak gösterildi.

ÇIPLAK EL YASAK
Dalyan merkezinde cumartesi günleri kurulan semt pazarının sokağa çıkma yasakları nedeniyle çarşambaya alınmasının ardından seçerek almak hakkı yeniden getirilmesi bölge yaşayanlarınca beğenildi. Özellikle eksik ve hatalı ürünün poşetlere doldurulması nedeniyle sıkıntıların yaşandığı pazar yerinde artık ya pazarcı esnafı eldivenli olarak kendi seçip tartarak müşterisine verecek, ya da tezgah sahibi müşterisine tek kullanımlık eldiven verecek ve müşteri kendi seçecek. Çıplak elle ürün seçmek yasak. Belediye zabıta yetkilileri aynı kuralın manavlarda da geçerli olacağını açıklarken tek şart eldiven kullanılması olarak gösterildi.

Bir cevap yazın