Onlara yasak yok mu?

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın sahil kesimindeki bölgelerinde yasak delindi. Göcek ve Dalaman koylarında teknesi olanlar “Tekne bakımı adı altında” teknelerine barbekü yapıp, denize girdi. Zodyakla dolaşanlar,  Fethiye Ölüdeniz’de deniz bisikletine sosyal mesafe gözetmeksizin binenler ve denize girenler görenleri şaşırttı.

İçişleri Bakanlığı’nca sahilde yürümek, denize girmek ve deniz taşıtları kullanımının yasaklanmasına rağmen Muğla’nın sahil kesimindeki bölgelerinde bu yasaklar delindi. Göcek ve Dalaman koylarında teknesi olanlar “Tekne bakımı adı altında” teknelerine binerek barbekü yapıp, denize girdi. Zodyakla dolaşanlar,  Fethiye Ölüdeniz’de deniz bisikletine sosyal mesafe gözetmeksizin binenler ve denize girenler görenleri şaşırttı.

Özellikle bu hafta sonu mevsim normallerinin çok üzerine çıkan hava sıcaklığında 38 dereceyi gören Muğlalılar denize koştu. Dünyaca ünlü Göcek ve Dalaman koylarına demirleyen bazı tekne sahipleri tamirat, bakım ve onarım adı altında teknelerine binmeleri gözlerden kaçmadı. Barbekü yapıp denizde serinleyenleri görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

DENİZ BİSİKLETİNE 4 KİŞİ BİNDİ

Fethiye Ölüdeniz’deki Kumburnu Plajının arka kesiminde deniz bisikletine sosyal mesafe ve maske kuralına aldırış etmeden binen 4 kişi denize girdi, gönüllerince eğlendi. Zodyaklarla denizde gezinti yapanlar, sürat motorlarıyla denizde turlayanlar gözlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın