Fethiye’de 19 Mayıs kutlamaları başladı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye Belediyesi Bando Takımı corona virüsü salgını nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlara, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mahalle konserlerine başladı.

Mart ayında sokağa çıkamayan vatandaşlar ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 100. yılı dolayısıyla mahalle mahalle gezerek yurttaşlara müzik ziyafeti çeken Muğla’nın Fethiye Belediyesi Bando Takımı şimdi de 19 Mayıs kutlamalarına başladı.

Fethiye’nin 41 mahallesinde konserler vermeye başlayan bando takımına Fethiyeliler de camlar ve balkonlardan alkışlarla eşlik etti. Bazı vatandaşlar Türk Bayraklarını sallayarak bando ekibe destek verdi. Konserlerde Harbiye Marşı, İzmir Marşı, Ordu marşı, 30 Ağustos Marşı gibi birçok marşları çalındı.

15 MAHALLEDE MÜZİK ZİYAFETİ

Üç günde Gökben, Bozyer, Yakacık, Esenköy, Karaçulha, Eldirek, Çamköy, Göcek, Gökçeovacık, Karacaören, İnlice, Kargı, Yanıklar, Çiftlik, Karagedik Mahallelerinde müzik ziyafeti çeken bando ekibi 19 Mayıs Salı gününe kadar müziğe devam edecek. Ekip yarın(Cuma) Nif, Koru, İncirköy, Kızılbel, Yeşilüzümlü, Menteşeoğlu, Pazaryeri, Taşyaka, Patlangıç mahallelerinde müzik yapacak.

PROGRAM ŞÖYLE

16 Mayıs Cumartesi: Karakeçililer, Kayaköy, Ölüdeniz, Ovacık, Çatalarık, Yeni Mahalle, Cami Mahallesi. 18 Mayıs Pazartesi: Akarca, Foça, Babataşı, Kesikkapı, Cumhuriyet Mahallesi. 19 Mayıs Salı: Karagözler, Tuzla, Sahil Bandı.

Bir cevap yazın