Bu bayram bir çocuk da sen güldür

Genel, Haber
Haberi paylaşın

İzmir’in Efes Selçuk ilçesinde “Bu Bayram Bir Çocuk Da Sen Güldür” sloganıyla başlatılan dayanışma ve farkındalık eylemine ilgi büyük. Efes Selçuklu çocuklara bayram sevinci yaşatmak isteyen vatandaşlar adeta birbiriyle yarışıyor.

İzmir’in Efes Selçuk ilçe belediyesi “Bu Bayram Bir Çocuk Da Sen Güldür” sloganıyla dayanışma ve farkındalık eylemi başlattı. Efes Selçuklular tarafından büyük ilgi gören etkinlik için kollar sıvandı. Vatandaşlar çocuklara güzel bir bayram geçirtebilmek için projeler üretmeye başladı.

Bu etkinlik çerçevesinde Efes Selçuklular, belediye aracılığıyla ihtiyaç sahibi çocuklara bayram için kıyafet, oyuncak, kitap ve daha akla gelebilecek çeşitli şeyler hediye edebilecek.

Çocuklara bayram sevinci yaşatmak isteyen vatandaşların, belediyenin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile irtibata geçmelerini isteyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Kırmızı pabuçlarını bayramdan bir gün önce başucuna koyan çocuklardık biz. Ertesi gün el öpmeye gidip mendil arasına koyulanlarla mutlu olanlar. Küçük tebessümlerden büyük umutlar besleyenlerdik. Aynı umutları tekrar filizlendirmeye ne dersiniz? Çocuklarımıza eski bayramları yaşatmaya ve büyüklerin eski tebessümlerine sahip olmaya ne dersiniz?” diyerek sosyal medya hesapları üzerinden konu ile ilgili çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın