Yaşlılara açık havada müzik ziyafeti

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesinde 65 yaş üzeri vatandaşlar, yaklaşık 2 aylık sokağa çıkma yasağının ardından saat 11 itibariyle dışarı çıktı. Uzun süre evde oturmaktan rahatsızlık duyduğunu belirten vatandaşlar, güzel havanın tadını çıkarırken çello sanatçısı Ahmet Yaşar Altınöz ile iki arkadaşı yaşlılara açık havada müzik ziyafeti çekti.

Türkiye’de corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 21 Mart tarihinde itibaren sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üzeri vatandaşlar, yaklaşık 2 aylık sürenin ardından ilk kez evlerinden çıkmanın keyfini yaşadı. Muğla’nın Marmaris ilçesinde sokağa çıkan 65 yaş üstüne bir de sürpriz gerçekleştirildi. çello sanatçısı Ahmet Yaşar Altınöz ile kemanist ve akerdeoncu iki arkadaşı da eşlik etti.

Atatürk Caddesi Saman İskelesinde gerçekleşen müzik ziyafetini çok sayıda vatandaş izledi. Sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat etmeye çalışan vatandaşlar çekilen müzik ziyafetinde büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

HER ŞEYE DEĞDİ

82 yaşındaki Türker Kıvançlı yaklaşık iki aydan bu yana dışarıya çıkmadığını belirterek, “Artık ciddi anlamda bunalmıştık. Belli aralıklarla bu tür izinler şimdiye kadar verilmeliydi. Biz denizi de özledik. Fakat deniz kenarında yürümemize izin vermiyorlar. Bırakın sahilde oturalım. Yanımızda termosla getirdiğimiz çaylarımızı yudumlayalım. Zaten biz kendimize dikkat edip yasakları uyguluyorduk. Bu müzik gerçekten bizler için mükemmel moral oldu” diye konuştu.

Bir cevap yazın