Vali Civelek’ten 102 yaşındaki Emeti Karaağıl’a ziyaret

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Valisi Esengül Civelek, anneler günü nedeniyle 102 yaşındaki Emeti Karaağıl ile şehit P. Atğm. Yıldıray Çeltiklioğlu’nun annesi Seza Çeltiklioğlu’nu ve Şehit Jandarma Er Nazmi Sungur’un annesi Fatma Sungur’un Anneler Günü’nü kutladı.

İl genelinde 100 yaş ve üzeri 64 annenin bulunduğunu Muğla’da, vali Esengül Civelek ilk olarak 102 yaşındaki Emeti Karaağıl’ı evinde ziyaret ederek hediye verdi. Peşinden de P. Atğm. Yıldıray Çeltiklioğlu’nun annesi Seza Çeltiklioğlu’nu ve Karşıyaka Mahallesinde yaşayan Şehit Jandarma Er Nazmi Sungur’un annesi Fatma Sungur’un Anneler Günü’nü kutladı.

Vali Civelek,” Anneler günü dolayısıyla değerli büyüklerimiz vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız ve Vefa Destek Grubu üyeleri tarafından devletimizin şükran duygularının en iyi şekilde hissettirilmesi amacıyla evlerinde ziyaret edilecek. Hz. Hatice Vakfı ve İçişleri Bakanlığı anneler gününde 100 yaş ve üstü yaşlardaki anneleri unutmayarak ortaklaşa bir proje hayat geçirdi. Proje kapsamında 81 ilde hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üstü 5 bin 529 anne için Sakarya’da ‘Cennet Anneleri’ ismiyle bir hatıra ormanı oluşturuldu” diyerek dikilen ağacın sertifikasını 102 yaşındaki Emeti Karaağıl’a teslim etti.

ŞEHİT ANNELERİ DE UNUULTMADI

Anneler günü dolayısıyla Menteşe İlçesi Ortaköy Mahallesinde yaşayan Şehit P. Atğm. Yıldıray Çeltiklioğlu’nun annesi Seza Çeltiklioğlu ile

Karşıyaka Mahallesinde yaşayan Şehit Jandarma Er Nazmi Sungur’un annesi Fatma Sungur’un Anneler Günü’nü kutlayan Vali Civelek, şehit annelerinin şehitlerimizin en değerli emaneti olduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın