Kilosu 8 TL’ye dalından limon satışı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da manav, market ve pazar yerlerinde limon fiyatlarının tavan yapması ve özellikle de poşetlere çürük ürünlerin konulması üzerine Büşra Sarı isimli limon üreticisi sosyal medya hesabından “Siparişe göre toplanır. Kilo 8 TL” sloganıyla limon satışlarına başladı. Satışla ilgili 112 eleştiri yağınca hesap yoruma kapatıldı.

Corona virüsü salgınına yönelik önlemlerle büyük şehirlerde meydanlar tenhalaşırken vatandaşın günlük ihtiyaçlarını karşıladığı marketler ve semt pazarlarında fiyatların da tavan yapması tüketiciyi tedirgin ediyor. Muğla’da manav, market ve pazar yerlerinde limon fiyatlarının tavan yapması ve özellikle de poşetlere çürük ürünlerin konulması üzerine Büşra Sarı isimli limon üreticisi sosyal medya hesabından “Siparişe göre toplanır. Kilo 8 TL” sloganıyla dalından limon satışlarına başladı.

Sosyal medyada paylaşımın gerçekleşmesiyle birlikte yorum yağmuruna tutulan Büşra Sarı, yorumlardaki çoğunluğun satış rakamını yüksek bulması ve tenkit sayısının artması üzerine hesabını yorumlara kapattı.

İŞTE O İLGİNÇ DİYALOGLARDAN BAZILARI

“Markette 8 TL kirası var, stopajı var, elemanı var, sigortası var, vergisi var, var da var faturası var, sizde ne var niye 8 TL”

“Biz de de elektrik faturası, su parası, kredi kartı borcu var var da var yani”

“3 liradan ne kadar varsa topla kardeş”

“Manav 6 TL veriyor”

“Altınla yarışıyor maşallah”

“Merak etmeyiniz yakında altını geçecek”

“Pazarda 1 ay önce 3-4 TL olan limon şimdi 7-8 TL. 2-3 TL olan portakal şimdi 5-6 TL nedenini açıklayın da millet aydınlansın”

“Hemen açıklayayım: Buna iktisatta üretici maliyeti denir. Üreticiler suya, ilaca yapılan zamları fiyat yoluyla tüketiciye yansıtır. Bunun sebebi maliyetlerdeki artışlardır. Hiç su faturanızı sorguladınız mı?”

“Bu virüs insanlara bir şeyler öğreteceğine maalesef bir şeyler kaybettirmiş. Bugün pazardan poşetli portakal aldım 3 kilo 20 TL verdim. Evde geç açtım yenecek gibi değil. Allah herkese akıl-fikir versin, yoksa daha büyük belalar başımıza gelmesi yakın.”

Bir cevap yazın