Muğla’da sağlık emekçilerine siperlik desteği

Genel, Haber
Haberi paylaşın

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Muğla’daki sağlık emekçilerine dağıtılmak üzere Muğla Tabip Odasına 1000 tane siperlik desteği verdi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından geçtiğimiz günlerde maliyetine siperlik üretimine yönelik dayanışma kampanyası başlatılmıştı. TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu tarafından hekim ve sağlık çalışanları için temin edilen 1000 adet siperlik Muğla Tabip Odasına teslim edildi.
TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu (İKK) temsilcisi Görkem Acar, “Muğla Tabip Odası’nın talebi üzerine MMO İstanbul Şubesi ile iletişime geçtik. Sürecin hızlanması ve daha güçlü bir dayanışma yaratmak adına Muğla Akademik Odalar Birliği olarak süreci yürütmeye karar verdik. MAOB’nin  diğer üyeleri olan Muğla Barosu, Muğla Diş Hekimleri Odası, Muğla Eczacı Odası, Muğla Veteriner  Hekimler Odası, Yeminli Mali Müşavirler Odası Muğla İl Temsilciliği, Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile maddi paylaşım ve ortak dayanışma içinde  sipariş verdiğimiz 1000 adet siperlik Muğla Tabip Odasına teslim edildi. Sağlık emekçilerine minnettarız, dayanışmaya katılan tüm meslek odalarına teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın