İHH’dan 250 aileye gıda paketi yardımı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla İHH Şube Başkanı İsmail Çiftlikli, corona virüsü ile mücadele çalışmaları kapsamında vakıf olarak ihtiyaç sahibi 250 aileye gıda kolisi yaptıklarını söyledi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Muğla Şube Başkanı İsmail Çiftlikli, corona virüsü ile mücadele çalışmaları kapsamında vakıf olarak ihtiyaç sahibi 250 aileye gıda kolisi yaptıklarını söyledi.

Yüzün üzerinde ülkede insani yardım, insan hakları ve insani diplomasi alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan İHH Muğla Şube Başkanı İsmail Çiftlikli ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Covid 19 virüsü salgını nedeniyle Türkiye genelinde İHH olarak başlatmış olduğumuz, ‘Şimdi Dayanışma Vakti’ kampanyamız kapsamında Muğla İHH olarak vefa sosyal destek grubu çalışmaları kapsamında Muğla’da ki çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Bugüne kadar yaptığımız çalışma kapsamında 250 Aileye gıda kolisi, 29 aileye ise 17 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı. İl genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Bakımını üstlendiğimiz 75 yetim ailemize de bu kapsamda yardım ulaştırılmıştır”

Çiftlikli, Muğla İHH olarak Muğla Valiliği ile koordineli bir şekilde Ramazan ayında da yardım çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın