Ula’da papatya tarlasından Kanuni Yolu’na

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Ula İlçesi Ulucak Mahallesinden geçerek Kanuni Yolu’ndan Karainkapız mevkiine doğru ilerlerken muhteşem bir manzara ile karşılaşmak mümkün. Sol yanınızda kalan papatya tarlasını geçtikten sonra karşınızda muhteşem bir ovaya kanyon üzerinden kıvrıla kıvrıla inmenin tadı çok başka.

Kanuni Sultan Süleyman’ın 1522’deki Rodos seferi sırasında Muğla sınırlarındaki güzergâhı içinde kalan Ula İlçesi, baharın ilk aylarında adeta papatya tarlasına döndü. Ula’nın Ulucak Mahallesinden geçerek Karainkapız mevkiine doğru ilerlerken muhteşem bir manzara ile karşılaşmak mümkün. Sol yanınızda kalan papatya tarlasını Kanuni Yolu’nu takiple karşınızda muhteşem bir ovaya kanyon üzerinden kıvrıla kıvrıla inmenin tadı çok başka. Depremlerin suyolunu değiştirmesi nedeniyle muhteşem şelale vasfını kaybeden Ula Kanyonu üzerinde mola verip aşağıdaki uçsuz bucaksız ovayı seyretmek insana huzur veriyor.

 BEYAZIN SAFLIĞI, SARININ İÇ ISITAN RENKLERİ

Alışılmışın ötesinde iri iri papatyalara bezenmiş alandan geçerken beyazın saflığının içine yuvalanmış sarının iç ısıtan renkleri arasında sonsuz bir enerji yakalamak mümkün. Fotoğraf sanatçılarının vaz geçemedi alanlar arasındaki Kanuni Yolu bu günlerde görülmesi gereken yerlerin neredeyse başında geliyor.

Bir cevap yazın