Sahil kuşlara kaldı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi sokağa çıkma yasağı sonrasında sessizliğe büründü. Boş sahil kuşlara kalırken, emniyet güçleri bölgede denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Özellikle fırınlar vatandaşların ayağına kadar ekmek ulaştırmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nca önceki gece aniden ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle Muğla’nın Marmaris ilçesi yaşayanları iki gün boyunca sokağa çıkmamaya özen gösterdi. İlçe büyük bir sessizliğe gömülürken, plajlar, sahili kendisine mesken edinmiş çeşitli kuşlara kaldı. Uzak mahalle muhtarları ise bölge yaşayanlarının sorunlarıyla tek tek ilgilenerek ekmek dağıtımı gerçekleştirdi.

Marmaris Kaymakamlığı ve belediyesinin koordineli çalışması vatandaşları rahatlattı. İlçenin merkez mahallelerindeki fırınlar kendi bölgelerine araçlı ekmek dağıtımı sağladı. Tüp ve su ihtiyaçları telefonlar sayesinde kapıya teslim usulüyle gerçekleştirildi. Kura ile belirlenen iki tane benzin istasyonları açık kalırken emniyet, sağlık ve kargo şirketleri de cadde ve sokakların tek hareketli araçları oldu.

MERKEZE UZAK MAHALLELER MUHTARLARA EMANET

Marmaris ilçe merkezine uzak mahallelerdeki sıkıntıların da giderilmesi için muhtarlıklar görev yaptı. Muhtarlığın belirlediği kişiler evlere ekmek dağıtımı yaptı. Yine bu mahallelerde tüp ve su ihtiyaçları muhtarlar aracılığıyla karşılandı.

Marmaris merkez mahallelerinden birisi olan Siteler Muhtarı Gülizar Çetin Pekpak gece vakti kendisini telefonla arayan iki gencin evlerinde yiyecek bir şey olmadığını, sokağa da çıkamadıklarını söylemesi üzerine evinde yaptığı yemekleri evlerine kadar götürdüğü öğrenildi. Öte yandan bazı muhtarların mahallelerindeki 65 yaş üstü vatandaşları telefonla arayarak ihtiyaçları olup olmadığını sordukları da edinilen bilgiler arasında.

Bir cevap yazın