Virüs bahane, otomobil hırsızlığı şahane

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Fethiye ve Bodrum ilçelerinde corona virüsü nedeniyle sokağa çıkamayan kişileri takip ederek 4 tane aracı sanki sahipleriymiş gibi çekicilerle yükleterek götüren 3 hırsız yakalandı. 

Hırsızlık yöntemlerine eklenen corona virüsü hırsızlığında da yeni bir modele geçildi. Virüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan kişilerin araçlarını gözetim altında tutan hırsızlar, kendilerine araçların sahibi süsü vererek çekiciler vasıtasıyla otomobil hırsızlığı yapmaya başladı. Muğla’da 3 hırsız yakalanarak gözaltına alındı.

Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ile Fethiye ve Bodrum

Asayiş Büro Amirlikleri iki ilçeden de 2’şer araç olmak üzere toplam 4 oto hırsızlığının gerçekleşmesi üzerine harekete geçti. Müştereken yapılan çalışmalar neticesinde;

S.O, S.K, ve B.Ö. isimli şahısların sürekli kullanılmayan, uzun süre bekleme halindeki araçları önceden yaptıkları keşif ile tespit ederek, kendilerini araç sahibi gibi tanıtıp anlaştıkları çekici sürücüleri aracılığıyla farklı illere taşıtarak oto hırsızlığı fiilini gerçekleştirdikleri ortaya çıkarıldı. Çalınan otomobillerin ise parçalayarak satmak suretiyle kazanç elde ettikleri tespit edilen şüpheli şahıslar il merkezinde yakalanarak gözaltına alındı. Hırsızlar sorgularının ardından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Bir cevap yazın