Marmaris’te katlar arası çay servisi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçe sakinlerinden corona virüsü salgınına karşı korunma yollarına bir yenisini daha ekledi. Aynı binada oturan 65 yaş üstü komşular katlar arası çay ve kek servisini ipli sepetlerle yapıyor. İlçenin sahil kesimindeki uzak mahallelerinin sokak ve sahilleri boş. Apart ve pansiyonlar yerli dahi kapatıldı.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Kordon Caddesindeki bir apartmanda oturan ailelerin birbirlerine balkondan balkona çay ve kek servisi ilgi çekti. 65 yaş nedeniyle sokağa çıkmayan ve gençlerin desteğiyle alış verişini yaptıklarını belirten apartman sakinleri virüsten korunmak için çay, kek, börek ve kahve gibi ikramlarını ip bağladıkları sepet aracılığıyla balkından balkona yapıyor.

UZAK MAHALLELERDE APART VE PANSİYONLAR KAPALI

Marmaris’in Selimiye ve Bozburun gibi sayfiye mahalleleri olarak anılan ve genelde büyük şehirlerden gelen tatilcilerin akınına uğrayan mahallelerdeki apart ve pansiyonlar yerlilere bile kapatıldı. Muhtarlıklar ile jandarma iş birliği içinde çalışarak corona virüsü salgınına karşı vatandaşı uyarmayı sürdürüyor.

YAZLIKÇILARI 15 GÜN EVLERİNDEN ÇIKARMADIK

Selimiye Mahallesi Muhtarı Ahmet Coşkun SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada “Apart ve pansiyonlar kapalı ama kiralık evi ve yazlıkları olanların büyük bir bölümü buraya geldiler. Geldikleri günden itibaren o kişilerle konuşarak 14’er gün dışarıya çıkmalarına engel olduk. Tüm ihtiyaçlarını muhtarlığımızca görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız temin etti. Bu sayede de mahallemizde şu ana kadar bir sıkıntı yaşanmadı. Cadde ve sokaklarımız bom boş” dedi. 

Bir cevap yazın