Pazar tezgahlarına mesafe ayarı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçe belediyesi mahallelerde belirli günlerde kurulan semt pazarlarında alınan corona virüsü tedbirlerine bir yenisi daha eklenerek tezgahların arasına 3’er metre mesafe konulmasını kararlaştırdı. Pazarcılar dönüşümlü olarak tezgah açacak.

Muğla’nın Marmaris ilçesi merkez ile Armutalan, Camiavlu ve Beldibi mahallelerinde Perşembe, cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarlarında alınan corona virüsü tedbirlerine bir yenisi daha eklenerek tezgahların arasına 3’er metre mesafe konulmasını kararlaştırdı.Pazarcılar dönüşümlü olarak tezgah açacak.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının ilçemizde yayılmasını engellemek için

Marmaris İlçe Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nca pazarlara yönelik bir dizi daha önlem alındı.

Pazar yerlerinde yaşanan yoğunluğun azaltılabilmesi için Perşembe ve Pazar günleri merkez, Cumartesi Armutalan Camiavlu ve Pazar günü Beldibi’nde kurulan halk pazarında yer alan pazarcı esnafının dönüşümlü olarak tezgah açmasına ve tezgah aralarında en az 3 metre mesafe olmasına karar verildi.

GIDA DIŞI TEZGAH AÇILAMAYACAK

Öte yandan Pazar yerlerindeki kalabalığı daha aza indirmek amacıyla sebze, meyve, tahıl, bakliyat gibi temel gıdaların dışında giyim ve oyuncak gibi zaruri olmayan ürünlerin satışının durdurulduğu da belirtildi.

Bir cevap yazın