Muğla polisinden virüse kalkanlı önlem

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Emniyet Müdürlüğü corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirleri kapsamında polis merkezlerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ateşleri mika kalkanlar arkasından ölçülmeye başlandı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında polis merkezlerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşlarla bire bir ilgilenen personelin salgından etkilenmemesi için özel olarak hazırlatılan mika  kalkanlar arkasında çalışma sistemi başlatıldı.

Muğla’da Polis Merkezi Amirliklerine iş ve işlemleri için gelen vatandaşların ilk olarak dezenfekten maddesi ile ellerini dezenfekte etmeleri sağlanırken, ardından da görevli polis memurları tarafından hassas ateş ölçme cihazları ile ateşleri ölçülüyor. Bu aşamada özel olarak hazırlatılan mika kalkanlar dikkat çekiyor. Görevli polis memurları tarafından ateşlerin ölçülmesi esnasında başta hapşırmak ve öksürmek olmak üzere çeşitli yollarla karşılıklı olarak birbirlerine virüs bulaşmaması için özel olarak hazırlatılan ve üzerinde; ‘Hayat eve sığar’ sloganı bulunan mika kalkan kullanılıyor.

Bir cevap yazın