Corona virüsü hızlı tanı kitleri Muğla’da

Genel, Haber
Haberi paylaşın

AKP Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan 15 dakikada sonuç veren 1250 adet corona virüsü hızlı tanı kitinin Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildiğini oradan da 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldığını açıkladı.

Muğla’nın AKP’li Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 15 dakikada sonuç veren 1250 adet corona virüsü hızlı tanı kitinin Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildiğini oradan da 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldığını açıkladı.

Açıklama şöyle:

“Girişimlerimiz sonrasında Korana Virüsle mücadelede kullanılan ve 15 dakikada sonuç veren 1250 adet hızlı tanı kiti Muğla Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edildi ve 13 ilçedeki özel ve kamu hastanelerine ulaştırıldı. Muğla’mızda yapılanları 24 saat aralıksız takip ettik”

.

TESTLER MUĞLA’DA YAPILACAK

Yelda Erol Gökcan, corana virüsü ile mücadelede uzmanların PCR cihazı ile yapılan testlerin önemine dikkat çektiğine işaret ederek, şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptığımız girişimler sonrasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim Araştırma Hastanemizde bulunan PCR Cihazının Kovit-19 tanısında kullanılması için yetki alındı. Bu şüpheyle gözetim altına alınan vatandaşlarımızın incelemesi Muğla’daki laboratuvarlarda yapılacak. Bu çalışma için gereken malzeme eksikleri de tamamlandı.”

Gökcan, Muğla’nın 13 ilçesindeki hastanelerde görevli sağlık çalışanlarının kullandığı sağlık malzemelerinin süratle temin edilerek, sağlık çalışanlarına ulaştırıldığını da ekledi.

Bir cevap yazın