İhtiyaç sahiplerine ücretsiz çorba ve ekmek

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Milas İlçesinde bir ekmek fırını isteyene ücretsiz ekmek verirken, Datça’da her gün ücretsiz çorba dağıtımı gerçekleştiren restoran sahibi Murat Balıkçı ise 30 aileye ulaşmayı başardıklarını açıkladı. Balıkçı kuracağı gönüllü whatsapp ekibi ile daha fazla aileye ulaşmayı amaçladığını söyledi.

Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkması yasaklanan ve kapatılan işyerleri nedeniyle de maaş alamayarak mağdur olan vatandaşları düşünen Muğlalı esnaflar kapılarını ihtiyaç sahiplerine açmaya başladı. Milaslı bir fırın sahibi işyerine “Maddi durumları iyi olmayan vatandaşlar işletmemizden ücretsiz ekmek alabilir” yazıları astı. Şu anda günde 30 aileye ulaştıklarını belirten Datçalı Restoran sahibi Murat Balıkçı ise oluşturacağı whatsapp grubu ile bu sayıyı çok daha yukarılara taşımayı amaçladıklarını söyledi.

Türkiye Ralli Şampiyonu ve Marmaris’te otel sahibi olan turizmci Serkan Yazıcı’nın ihtiyaç sahipleri için salgın nedeniyle evden çıkamayan yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara geçen hafta başlattığı yardım kampanyasına yenileri ekleniyor.

DATÇA’DA 30 AİLEYE ÜCRETSİZ ÇORBA

Datça’da tanınmış bir restoranın sahibi olan Murat Balıkçı, her gün ücretsiz olarak malzeme sağlayan gizli kahramanlarla gerçekleştirdikleri dayanışma sonucu ihtiyacı olan herkese ücretsiz çorba dağıtacaklarının duyurusunu yaptı. Balıkçı’nın açıklaması şöyle:

“Ücretsiz olarak gizli kahramanlarımızın dayanışmasıyla malzeme tedarik edenler ve hazırda yardım için bekleyenler çok teşekkürler. İyi ki varsınız. Saat 13’te evlere dağıtım yapacak gönüllüleri bekliyoruz. Birlikte koca bir yürek oluştu. Şimdilik 30 haneye ulaşabiliyoruz”

“ÇORBADA TUZUN OLSUN”
Kuracağı gönüllü bir whatsapp grubu ile daha fazla eve ulaşmayı amaç edindiklerini belirten Balıkçı açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu süreçte bir teyzemizin söylediği, “Yavrum benim çorbaya ihtiyacım yok yalnız olmadığımı görmek için istedim” lafları kendimize ilke edindik. Birlikte çok güçlüyüz.”

MİLAS’TAN ÜCRETSİZ EKMEK

Milas’ın tanınmış bir ekmek fırını işyerinin camlarına astığı “İşletmemizden maddi durumları iyi olmayan vatandaşlarımız ücretsiz ekmek alabilirler” yazıları astı. Sosyal medya hesaplarında işyerlerinin sürekli hijyen kurallarına uyduğu ve sürekli dezenfekte edildiğiyle ilgili fotoğraflar paylaşıldı.

Bir cevap yazın