Muğla’da 2 bin 700 aileye “Vefa Eli” ulaştı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla Valiliğince, Corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama ya da yasaklama getirilen 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan tek başına yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan “Vefa Koordinasyon Grubu” 2 bin 700 aileye yardım elini uzattı.

Muğla Valiliğince kurulan “Vefa Koordinasyon Grubu”, Corona virüsü (Covid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmalarına kısıtlama ya da yasaklama getirilen 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların 112, 155 ve 156 çağrı numaraları üzerinden yardım isteyen 2 bin 700 aileye yardım elini uzattı.

Muğla Valiliği bünyesinde kurduğu “Vefa Koordinasyon Grubu” marifetiyle ikametleri dışına çıkmalarına kısıtlama ve yasaklama getirilen 65 yaş ve üstü, kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların emekli maaşları başta olmak üzere evde hizmet uygulaması kapsamında 2 bin 700 aileye ulaşıldığını açıkladı.

Vefa Koordinasyon Grubuna ulaşan vatandaşlara ekiplerce evde kalmalarının hem kendi sağlıkları hem de ailelerinin ve sevdiklerinin sağlıkları için faydalı olduğu hatırlatılmakta ve zorunlu tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı ifade ediliyor. Bu süreçte vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılayarak evlerine gelen ekiplere memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür etti.

MERKEZ VE KIRSALDA HİZMET VERİYORUZ

Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla il ve ilçe merkezlerinde ve kırsalda Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Sağlık Müdürlüğü, yerel yönetimler ve Kızılay görevlileri aracılığıyla 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan, engelli, kimsesiz vatandaşlar ve şehit ailelerin ihtiyaçlarının karşılandığını söyledi.

Vali Civelek, uygulamanın başladığı günden itibaren il genelinde 112, 155 ve 156 çağrı numaraları üzerinden hizmet talep eden 2700 aileye “Vefa Koordinasyon Grubu” tarafından hizmet sağlandığını söyledi.

Salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla devletin tüm birimleriyle etkili tedbirler almaya devam ettiğinin altını çizen Vali Civelek, cumhurbaşkanlığı ve bakanlıklar tarafından alınan tüm kararların ivedilikle yerine getirilerek, bu süreçte vatandaşa hızlı ve etkin hizmet sunulması noktasında ilgili tüm kurumların uyumlu ve ahenkli bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın