Marmarisli muhtardan yazlıkçılara uyarı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris ilçesi Selimiye mahalle muhtarlığı sosyal medyadan yayınladığı bir bildiri ile bölgeye gelen yazlık ya da tatilcilerin 14 gün süre ile kendilerini karantinaya almalarını istedi. Muhtar Ahmet Coşkun“Selimiye Marmaris’in incisi. Bu inci içinde yaşayan insanlarımız da inci değerinde ve kimsenin zarar görmesini istemiyoruz” dedi.

Muğla’nın Marmaris ilçesine 43 kilometre uzaklıktaki Selimiye mahalle muhtarlığı sosyal medyadan yayınladığı bir bildiri ile bölgeye gelen yazlık ya da tatilciler için bir yazı yayınladı. Yazıda “Her ne kadar siz sevgili misafirlerimizi köyümüzde ağırlamaktan mutlu olsak da, temiz havası ve sakinliğine kaçtığınız köyümüzde herhangi bir tıbbi yardım ünitesinin olmadığını hatırlatırız. Lütfen kendinizi 14 gün karantinada tutunuz” denildi.

Açıklama şöyle:

“Sevgili Selimiye Sakinleri ve Değerli Misafirlerimiz,
Bildiğiniz gibi dünyaca COVİD-19 virüsü yüzünden zor günler geçiriyoruz. Ancak; birlik, beraberlik, kendimize ve birbirimize saygı çerçevesinde atlatabileceğimiz bu sıkıntılı günlere istinaden birkaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz:

İŞTE UYULMASI İSTENEN KARARLAR

– Bildiğiniz gibi virüs temas yoluyla oldukça hızlı bulaşabiliyor. Bu yüzden kişisel hijyenimize özen gösterelim.

– Ortak kullanım alanlarımız olan marketlerde alışverişimizi hızlı bir şekilde yapıp minimum temasla dükkandan ayrılalım. Bunun için alışveriş öncesi evde yapacağınız bir liste sizi hızlandıracaktır.
– Tüm pansiyon, otel ve restoranlarımız kapalıdır. Ancak, bazı işletmelerin önünde masa ve sandalyeler görebilirsiniz. Bunlara da temas etmekten kaçınmanızda fayda var.

– Her ne kadar siz sevgili misafirlerimizi köyümüzde ağırlamaktan mutlu olsak da temiz havası ve sakinliğine kaçtığınız köyümüzde herhangi bir tıbbi yardım ünitesinin olmadığını hatırlatırız. Lütfen köy dışından geldiyseniz hem kendi sağlığınız hem de köy sakinlerinin sağlığı için kendinizi 14 gün karantinada tutunuz. Karantina kararı bildiğiniz gibi kaçtığınız şehirler için değil, herkesin sağlığı içindir.”

BİLDİRİ ÇOK BEĞENİLDİ

Muhtarlık sitesinden yayınlanan bildiri sonrasında 24 saat içinde 283 beğeni alan yazıy 37 paylaşım 37 de olumlu yorum yapılmasına neden oldu. Yorum yapanlar arasında bölgede yaşayan yabancıların da olduğu dikkatlerden kaçmadı. MuhtarAhmet Coşkun “Selimiye Marmaris’in incisi. Bu inci içinde yaşayan insanlarımız da inci değerinde ve kimsenin zarar görmesini istemiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın