Marmaris’te ekmekler de poşete girdi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris İlçe Belediyesi, corona virüsü salgınına karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında semt pazarlarındaki tüm gıdaların poşetlenerek satışa sunulmasının ardından şimdi de ekmeklerin poşette satılması için karar aldı.

Muğla’nın Marmaris İlçe Belediyesi, corona virüsü salgınına karşı alınan önleyici tedbirler kapsamında semt pazarlarındaki tüm gıdaların poşetlenerek satışa sunulmasının ardından şimdi de ekmeklerin poşette satılması için karar aldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Zabıta ekiplerimiz tüm esnafı gezerek hem bilgilendiriyor hem de denetim yapıyor” dedi.

Marmaris Belediyesi’nin korona virüsü salgınına karşı aldığı önleyici tedbir kararı doğrultusunda ilçede kurulan semt pazarında satılan tüm sebze ve meyveler poşetlenmesini sağlamıştı. Pazarcı esnafı tarafından poşetlenen gıdaların alışverişe gelen vatandaşların dokunması böylelikle engellenmişti.

Belediye aynı kuralın ekmek ve unlu gıdaların satışında uygulanması için harekete geçti. Fırın çalışanlarına eldiven ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulunan zabıta birimleri ayrıca marketlerin de ekmekleri poşette satması konusunda bilgilendirme yaptı. Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Zabıta Müdürü Erkan Ünver, “Esnafımızı corona virüsü ve alınması gereken önlemler hakkında bilgilendiriyoruz. Birçoğu da kurallara uyuyor. Bu işimizi kolaylaştırıyor” dedi.

ESNAF DUYARLILIK GÖSTERİYOR

Corona virüsü salgınına karşı her açıdan mücadele ettiklerini söyleyen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise “Yaptığımız dezenfekte, cadde yıkama, ilaçlama gibi işlemleri sıklaştırdık. İlçemizin tamamında bu çalışmamızı yürütüyoruz. Ayrıca semt pazarlarımızda satılan gıdaların poşetlenme işlemini başlattık. Şimdi de en çok tüketilen gıdaların en başında gelen ekmeğin de poşetlenerek satılması için harekete geçtik. Zabıta ekiplerimiz tüm esnafı gezerek hem bilgilendiriyor hem de denetim yapıyor. Esnafımızın da bu konuda duyarlı olduğunu görüyoruz ve bu da bizi çok memnun ediyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın