Doktor, hemşire ve hastane çalışanları diken üstünde

Genel, Haber, Sağlık
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris İlçesinde sağlık kuruluşlarında çalışan doktor ve görevliler ülke genelinde yayılan corona virüsü nedeniyle sağlıkçıların hayatlarını ortaya koyarak çalışmalarıyla ilgili görüşlerini açıkladı. Ortak görüş “Elbette ki huzursuzuz ama mesleğimiz önde gelir” şeklinde.

Muğla’nın Marmaris İlçesindeki Özel Ahu Hastanesi başhekim, acil servis doktoru ve başhemşire ülke genelinde yayılan corona virüsü nedeniyle sağlıkçıların hayatlarını ortaya koyarak çalışmalarıyla ilgili görüşlerini açıkladı. Ortak görüş “Elbette ki huzursuzuz ama mesleğimiz önde gelir” şeklinde.

Hastanenin Başhekimi Op. Dr. Sahir Ökten, Acil Servis doktoru İsmail Şahin ve başhemşire Meral Ekinci sitemize yaptıkları özel açıklamalar şöyle:

SADECE KENDİMİN DEĞİL YAKINLARIMIZ DA RİSK ALTINDA

Başhekimi Op. Dr. Sahir Ökten, “Mesleğimiz itibariyle hastalığın merkezindeyiz. Elbette tüm personel huzursuz. Huzursuzluğumuzun nedeni sadece kendileri için değil, yakınlarına bulaştırma riskleri de var. Biz de işin ciddiyetini ve tehlikesini dünyayla birlikte öğreniyoruz. Bütün dünyada diğer meslek grupları evlerine çekilip kendilerini korumaya alırken sağlık çalışanları olarak fazla mesai yapmaya başladık. Poliklinik hizmetlerimiz durdu. Bir anlamda sağlık hizmetleri tümüyle corona virüse endekslendi” diye konuştu.

HASTALAR PANİK HALDE GELİYOR

Hastanelerde Corona virüsü kapma riskinin en fazla yaşandığı yer acil servisler olduğunu belirten acil servis hekimi Dr. İsmail Şahin “Corona virüsü nedeniyle halkımızda bu konuda haklı bir tedirginlik var. Mevsimsel olarak ateşli hastalıkların sık görüldüğü bir dönemdeyiz.  Corona virüs endişesi nedeniyle ateş şikayeti olan hastalar panik halde acil servisimize geliyor. Biz de sağlık çalışanları olarak risk altındayız. Halkımızın da bu konuyu ciddiye almasını, mümkünse evlerinden çıkmamalarını ve hijyene her zamankinden daha fazla dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

HEPİMİZ ENDİŞELİYİZ

Ahu Hastanesinin başhemşiresi Meral Ekinci de doğal olarak tedirgin olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Dünyadaki örneklerden de biliyoruz ki bu hastalığın sağlık çalışanlarına bulaşma riski çok yüksek. Ailelerimiz de bizimle birlikte endişe içinde. İnsanların mümkün olduğu kadar evlerinde kalarak çevrelerine bulaştırmamalarını ve en azından bu şekilde bize yardımcı olmalarını istiyoruz.”

One thought on “Doktor, hemşire ve hastane çalışanları diken üstünde

  • Allah,hepininizi,tüm doktorlarımızı,sağlık görevlilerini, eczacı ve çalışanlarını korusun,sizlere şükran borçluyuz Allaha emanet olun inşallah. Sahir kardeşime sonsuz,teşekkürlerimi gönderiyorum. En kısa zamanda bu da bitti demeyi diliyorum.

Bir cevap yazın