Marmaris hayalet şehre döndü

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Dünya genelinde 130’un üzerinde ülkede görülen corona virüsünün ülkemizde de görülmeye başlamasıyla birlikte uygulamaya konulan kalabalık ortamların kapatılmasıyla birlikte Marmaris adeta hayalet şehre döndü. Cadde ve sokaklarda çok az sayıda insan görülürken bazı gıda marketleri de bundan nasibini aldı.

19 Mayıs Meydanı saat 12.30

Çin’de ortaya çıkarak dünya genelinde 130’un üzerinde ülkede görülen corona virüsünün ülkemizde de görülmeye başlamasıyla birlikte uygulamaya konulan kalabalık ortamların kapatılmasıyla birlikte Muğla’nın Marmaris ilçesi adeta hayalet şehre döndü. Cadde ve sokaklarda çok az sayıda insan görülürken bazı gıda marketleri de bundan nasibini aldı. Sahilde tek tük balık tutan insanların dışında Yat Limanındaki restoran ve kafelerin de kapalı olması dikkat çekiyor.

Yat Limanı saat 17.00

Normalde yaz sezonunun başladığı, çok sayıda oteller kapılarını açarak müşteri kabul ettiği şu günlerde Marmaris cadde ve sokakları boşaldı. Ülke genelinde alınan tedbirler nedeniyle ilçe yaşayanları günlük alış verişleri dışında dışarıya çıkmaz oldu. Hatta marketlere akın ederek yiyecek stok edenler bile bu türz yerlere adımlarını bile atmaz oldu. Büyük marketlerde de kimseye rastlanmıyor.

MEYDANLAR VE YAT LİMANI BOŞALDI

Kapalı çarşı saat 12.30

Geniş ve düz alan olması nedeniyle özellikle patenli çocukların tercih ettiği 19 Mayıs ve Atatürk Meydanı da boşaldı. Sadece zorunlu olarak dışarıya çıkanların geçtiği alanlarla birlikte deniz kıyıları da virüsten nasibini aldı.

HİJYENE DİKKAT EDİYORUZ

Yat Limanı saat 14.00

Yat Limanında restoran sahibi Menderes Çoban, “Dikkat ettiğimiz hijyen konumunu çok daha üst seviyeye çektik. Sürekli masa, sandalye ve her türlü malzemelerimizi dezenfekte ediyoruz. Çalışanlarımızı kontrol altında tutuyoruz. En küçük bir rahatsızlık durumunda gerekeni yaparız. Restoran girişine dezenfektan koyduk. Yani akla gelebilecek her türlü tedbiri aldık ve almayı da sürdürüyoruz” dedi.

SATIŞ YOK AMA AÇIYORUZ

Atatürk Heykeli önü. Saat 16.00

Marmaris’te ayakkabıcılık yapan Yıldırım Bilici satış olmasa bile işyerini açık tuttuğunu belirterek “Sokakta kimse yok ki alış veriş yapsın. Evde sıkılmamak için açıyorum ve gün boyu oturup sonra eve gidiyorum. Yapacak başka bir şey yok” dedi.

Bir cevap yazın