Corona virüsü soyguncularına dikkat

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte çeşitliliği artan ilginç soygunlara “Corona virüsü bahaneli soygun” eklendi. Sosyal medya hesaplarında herkes birbirini uyararak son model soygun şekline dikkat edilmesi isteniyor.

Her geçen gün taktik ve sistem değiştirerek akla fikre gelmeyen soygun biçimlerinin üretildiği günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte çeşitliliği artan ilginç soygunlara “Corona virüsü bahaneli soygun” eklendi. Sosyal medya hesaplarında herkes birbirini uyararak son model soygun şekline dikkat edilmesi isteniyor.

İşte sosyal medya da dolaşan hırsızlığın metodu:

“10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona virüsü için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi. Dikkat edelim lütfen.”

Bir cevap yazın