Yatağan’da insanlık ayıbı

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Yatağan İlçesi Hacıbayramlar Mahallesinde Recai Karakaş’a ait kuyuya düşen bir ineği, itfaiye yetkilileri “Yapamayız” diyerek, Yatağan Belediyesi’nin de “Bizim işimiz değil” diyerek geri çevirdiği ileri sürüldü. İnek sahibi 500 TL karşılığında özel bir vinç firmasına ineğini çıkarttırmayı başardı.

Muğla’nın Yatağan İlçesi Hacıbayramlar Mahallesinde Recai Karakaş’a ait kuyuya düşen bir ineği kurtarmak için haber verilen itfaiye yetkilileri “Yapamayız” diyerek isteği geri çevirdi. Peşinden aranan Yatağan Belediyesi de “Bizim işimiz değil” diyerek kurtarma çalışmasına katılmayınca inek sahibinin 500 TL karşılığında özel bir vinç firması marifetiyle ineğini çıkarttırmayı başardığı iddia edildi.

Yatağan’ın Turgut Mahallesinde elektrikçilik yaparak ailesini geçindirip bir de üniversitedeki çocuğunu okutan Recai Karakaş’a ait inek, Kayırlı Ovası Harman Beleni mevkiinde otlarken eski taş yapı bir kuyuya düştü. Durum hemen itfaiye yetkililerini bildirilerek yardım istendi. Fakat telefona çıkan kişi yaklaşık 7 metrelik kuyudan ineği çıkaramayacaklarını belirtti.

BELEDİYE: “BİZİM İŞİMİZ DEĞİL”

İtfaiyenin kurtarma çalışmasına katılamayacağı bilgisi üzerine bu kez Yatağan Belediyesi arandı. Durumun izahı sonrasında telefona çıkan kişinin “Bu bizim işimiz değil” diyerek telefonu kapattığı ileri sürüldü. Çaresiz kalan Recai Karakaş’ın bu kez özel bir vinç firmasının 500 lira karşılığında 2 saatlik çalışma sonunda ineği hayata kavuşturulduğu öğrenildi. İneğin kuyudan çıkarılması esnasında yardımcı olmaya çalışan vatandaşlar ise itfaiye ve belediyenin tutumlarını eleştirdi.

Bir cevap yazın