Satışı rekor kıran Muğla’da kolonyaya zam yok

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın tarihi Arasta Çarşı’ndaki dükkanında imal ettiği özel kokulu kolonyalarıyla ünlenen Ahmet Gümüşbulut, corona virüsü sonrasında satışlarda büyük patlama yaşandığını söyledi. Gümüşbulut “İki günde 25 litre kolonya satarken şu andaki satışlar günde 60 litreye çıktı ama fiyatlarımızda zam yok” dedi.

Muğla’nın tarihi Arasta Çarşı’nda 42 yıldan bu yana imal ettiği özel kokulu kolonyalarıyla ünlenen Ahmet Gümüşbulut, corona virüsü sonrasında satışlarda büyük patlama yaşandığını söyledi. Gümüşbulut “İki günde 25 litre kolonya satarken şu andaki satışlar günde 60 litreye çıktı ama fiyatlarımıza zam yapmadık” dedi.

70 çeşide yakın ürettiği özel kokulu kolonyalarıyla ünlenen ve kimsenin kötü kokuyu sevemeyeceğini belirten Gümüşbulut, ilkokul yıllarında başladığı mesleğini teyzesinin eşinin yanında çıraklıkla başladığını söyledi. İşyerindeki kalabalık nedeniyle sohbetini kısa tutan ve kolonyacılık işini çok ciddiye aldığını belirten Gümüşbulut Sözcü’ye şunları söyledi:

VİRÜSÜ FIRSATA ÇEVİRMEDİK

“Corona virüsü sonrasında İstanbul ve İzmir’deki üreticiler fiyatlarını iki misline çıkardı. Bizde virüs öncesinde de limon kolonyası litre fiyatı 15 liraydı şu anda da 15 lira. Etil alkolü biz Bulgaristan’dan satın alıyoruz. Dolara endeskli olması nedeniyle sıkıntı yaşamıyoruz. Bulgaristan’daki toptancımız da durumu fırsata çevirip zam yapmadı. Bu nedenle biz de aynı rakamda kaldık”

SATIŞ REKORU KIRIYORUZ

Virüs öncesinde iki günde ortalama 25 litre kolonya sattıklarını belirten Gümüşbulut “Şu anda günde 60 litre kolonya satıyoruz. Bugün itibariyle kolonyamız bitti. Bulgaristan ile görüşüyoruz ve daha fazla etil alkol istedik. Eğer geliş fiyatında yine zam olmazsa bir de zam yapmadan aynı rakamlara satışımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın