Muğla’da corona virüs temizliği

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri 13 ilçenin otogarı başta olmak üzere toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmaları yaptı.

Dünyaya adeta diz çöktüren ve birkaç ülke dışında neredeyse tamamını etkisi altına alan corona virüsüne karşı Muğla Büyükşehir Belediyesi önlemlerini artırdı. Belediye ekipleri 13 ilçenin otogarı başta olmak üzere hal, kamu binaları, ödeme noktaları ve toplu taşıma araçlarında dezenfekte çalışmaları yaptı.

Turizm sezonunda 5 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist ağırlayan Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Muğla’da corona virüs önlemleri arttırıldı. Corona virüsün son olarak Türkiye’de de görülmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi 13 ilçede otogarlar, toplu taşıma araçları, hal binaları, kamu binaları ve ödeme noktalarında dezenfekte çalışmalarını arttırdı. Ekipler otogarlarda bulunan bekleme noktaları, bilet satış

noktaları, asansörler ve yürüyen merdivenlerde dezenfekte çalışması yaptı.

Muğla’da bulunan toplu taşıma araçları Sağlık Bakanlığı onaylı en az yüzde 60 alkol bazlı dezenfektan ile iç ve dış sterilizasyon işlemine tabi tutuldu. Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait ödeme noktalarında bulunan bankamatiklerde de dezenfekte işlemi yapıldı.

TEDBİRLERİMİZ DEVAM EDECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Son günlerde etkili olan ve tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de görünen corona virüs başta olmak üzere her türlü salgın hastalık riskini en aza indirmek amacıyla, yolcu hareketliliğinin yoğun olarak yaşandığı Menteşe otogarı başta olmak üzere tüm ilçe otogarlarının ve toplu taşıma araçlarının, kamu binalarının, hallerin dezenfekte ve sterilizasyon çalışmaları arttırıldı. Sefer sonunda yapılan temizlik çalışmalarında otobüslerdeki yolcu tutmaçları, koltuklar, havalandırma kapakları, cam ve metal yüzeyler yüzeye uygun ürünler ile rutin olarak dezenfekte ediliyor. Vatandaşlarımızın sağlığı için gerekli tedbir ve önlemleri arttırarak uygulamaya devam edeceğiz” denildi.

Bir cevap yazın