Datça’da bahar temizliği

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Datça ilçe belediyesi önderliğinde bir araya gelen Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DADADOSK), Kirlilik Avcıları Plogging üyeleri ve trekking gruplarından oluşan 25 kişilik doğasever, ormanlık alanda 3 traktör atık topladı.


Muğla’nın Datça ilçe belediyesi önderliğinde bir araya gelen Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DADADOSK) ve Kirlilik Avcıları Plogging üyeleri ile trekking kulüpleri ve Kent Konseyi gruplarından oluşan 25 kişilik doğasever, eski çöplük yolu ve Aşlama üstü mevkilerinde 3 traktör atık topladı.

Kulüpleri ile çok daha iyi yaşanılabilir bir çevre ve doğa dostu kent kurmak için kolları sıvayan Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (DADADOSK) üyeleri ile birlikte Kirlilik Avcıları Plogging üyeleri ve Datça Belediyesi yürüyüş yollarında bahar temizliği için kolları sıvadı. Kent Konseyi ve spor kulüplerinin de yer aldığı 25 kişilik grup eski çöplük yolu ve Aşlama üstü mevkilerinde temizlik yaptı. Şişeden poşete, araba lastiklerinden sandalye ve eski halı kilime kadar akla gelen her türlü 3 traktör dolusu atık toplandı.


ARKA BAHÇEMİZ DE TEMİZ OLMALI

Datçalı doğa severler adına konuşan Kubilay Gezer, “Doğayla haşır neşir olan bizler, bu çirkin tabloyla daha fazla karşı karşıya kalamazdık. Yaban hayatın ve ekosistemin bu kadar köşeye sıkıştığı bu dönemde sadece bizler değil, tüm Datça’da yaşayanların arka bahçesinden haberdar olması gerekliliğini de savunarak; Kirlilik Avcıları Plogging, Datça Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü(DADADOSK) ve Datça Belediyesi ile bir araya gelerek, eskilerin hatalarını örtmek için bir hareket başlattık. Yerel yönetimi, Kent Konseyi ve spor kulüpleri ile çok daha iyi yaşanılabilir bir çevre ve doğa dostu kent kurmak için kolları sıvadık. Bugünlük, 3 traktör(römork) atık çıkarttık. Bölgede çok daha fazla atık var. Alanda kirlilik çok büyük. Sonuç itibariyle, eski çöplük. Gelin hep beraber olalım, daha da büyüyelim. Hem farkındalık, hem de dayanışmanın hazzı ile hepimizin bir ucundan tuttuğu bir kent kuralım. Yaşamı yüceltelim. Geleceğe; aldığımız mirası en güzel şekilde bırakalım, ne dersiniz? Hepimiz bir sofra etrafındayız.. Gelin paylaşalım, paydaş olalım” dedi.

Bir cevap yazın