Arabaya yer ayırmaya yasak geldi

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris Belediyesi vatandaşlardan gelen yoğun tepkileri göz önüne alarak işyerlerinin önüne araç park edilmesini engellemek için tabela, duba, saksı gibi malzemeler koyan işyeri sahipleri zabıta tarafından uyarıldı. Devamı halinde yasal işlem yapılacağı belirtildi.

Muğla’nın Marmaris İlçesinde vatandaşlardan gelen yoğun tepkileri göz önüne alan Marmaris Belediyesi zabıtası işyerlerinin önüne araç park edilmesini engellemek için tabela, duba, saksı gibi malzemeler koyan işyeri sahiplerini uyardı. 20 civarında işyerine devamı halinde yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Bazı işyeri sahiplerinin caddelerde par yerlerine tabure ve duba gibi malzemelerle kendilerine park yeri ayırması nedeniyle Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri çalışma başlattı. Ekipler işyeri sahiplerine, araç ceplerinin veya kamuya ait yolların bu şekilde kapatılmasının yasak olduğunu hatırlatarak, sözlü uyarıda bulundu. Söz konusu tabela, duba, saksı, tabure gibi araç parkını engelleyen malzemeler kaldırtıldı. Hatipirimi, Çıldır ve Sarıana mahallelerinde kontrol yapan ekipler, yaklaşık 20 işyerini bu konuda uyardı. Zabıta yetkilileri otopark sorunu yaratan bu uygulamanın yanlış olduğunu, Trafik Parkı’nda gerçekleştirdikleri eğitimlerde çocuklara da anlatıldığını kaydetti.

Bir cevap yazın