Kuşların güneşle dansı

Haberi paylaşın

Marmaris’te havaların güzel gitmesini fırsat bilen insanlar kadar kuşlar da güneşten faydalanmasını biliyor. Yaklaşık 10 yıldan bu yana Marmaris’in sembolü haline gelen Martılar özellikle Halk Plajından ayrılmadan yaşıyor. Halk kuşları elleriyle besliyor.

Muğla’nın Marmaris İlçesinin vazgeçilmez simgeleri haline gelen kuşlar havaların da güzel gitmesini değerlendirerek sahilde güzel görüntüler oluşturuyor. Yüzlerce martı ile birlikte çeşitli kuşlar yaklaşık 10 yıldan bu yana Halk Plajından ayrılmadan yaşarken kuşları halk yaz kış kendi elleriyle besliyor.

Aralık ayının 26’sı olmasına rağmen Marmaris’te hava sıcaklığının 18 derece olması ve bol güneş insanlar kadar kuşları da sahile yönlendirdi. İnsanlar kafeler ve deniz kıyılarına akın ederken kuşlar da her zaman olduğu gibi Halk Plajındaki yerlerini aldı. Yaklaşık 10 yıldan bu yana sürekli sayıları artan martıların çoğunluğunu çektiği çeşitli kuşlar sahilin ayrılmaz bir parçası konumunda. Halkın beslediği kuşlar fotoğraf sanatçıları ile birlikte küçük çocukların da gözdesi olmayı sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

MUÇEP’ten Kanal İstanbul Çağrısı

Haberi paylaşınTweetMuğla Çevre Platformu yaptığı bir açıklamayla tüm üyeleri ve çevreye duyarlı herkesi Kanal İstanbul’un ÇED raporuna itiraz için yılın son gününde Ula Kaymakamlığı’na dilekçe vermeye çağırdı. Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) sosyal medya hesaplarından yaptığı duyurular ile tüm üyeleri başta olmak üzere çevreye duyarlı herkesi Kanal İstanbul’un ÇED raporuna itiraz […]