Anadolu’da kara kış Marmaris’te yaz

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Marmaris’te yazdan kalma günler yaşanıyor. Üç günden bu yana hava sıcaklığının 20 derecenin altına inmemesi bölge yaşayanlarını sahillere akın ettiriyor.

Muğla’nın Marmaris İlçesinde üç günden bu yana yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 20 derecenin altına inmemesi bölge yaşayanlarını sokaklara döküyor. Sahil kesimindeki kafe ve çay bahçeleri dolup taşıyor.

Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk ve kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Hava sıcaklığının 20 derece hissedildiği Güney Ege’nin gözde turizm merkezi Marmaris’te ise güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancılar, çocuklarıyla birlikte sahile inerek denizin ve güneşin tadını çıkardı. Balık tutkunları ise öğlen saatlerinden itibaren oltalarını denize atarak oltalarına balık takılmasını bekledi. Birçok kişi de Yat Limanı, Kordon, Atatürk Caddeleri ve özellikle Uzunyalı bölgesinde deniz kenarında yürüyüş yaptı.
Güzel havayı fırsat bilerek sahile gelen vatandaşlar, Marmaris’te yaşadıkları için çok şanslı olduklarını, yurdun birçok bölgesinde kara kışın hakim olmasına rağmen Marmaris’te yazdan kalma bir gün yaşadıklarını ifade etti.
Marmaris Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçede hava sıcaklığının Perşembe gününden itibaren azalmaya başlayacağı belirtildi.

Bir cevap yazın