Türkan Saylan’ı doğum gününde andılar

Haberi paylaşın

Ömrünü halk sağlığına ve çocukların eğitimine adayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eski Genel Başkanı merhum Türkan Saylan 84’üncü doğum gününde sevenleri ve tüm dostları ile anıldı. Muğla Armutalan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen klasik müzik konserini, yüzlerce sanatsever izledi.

Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi tarafından 10 yıl önce yaşamını yitiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin eski Genel Başkanı Türkan Saylan’ın 84’üncü doğum gününde anma konseri düzenledi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Klasik Müzik Orkestrası tarafından Marmaris Belediyesi Armutalan Kültür Merkezi’nde verilen konseri çok sayıda sanatsever izledi.

BİR KEZ DAHA SAYGI VE MİNNETLE”
Münif Akalın’ın şefliğinde birbirinden güzel klasik müzikleri çalan orkestraya, solist Olgu Kızılay ve başkemancı Burçak Özkan da eşlik etti. Prof. Dr. Türkan Saylan’ın hem tıp hem de eğitim alanında Türkiye’ye ve dünyaya çok önemli hizmetleri olduğunu söyleyen Şef Münif Akalın, “Doğum gününde Türkan Saylan’ı bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz” dedi. Yaklaşık 2 saat süren konser sonunda sanatçılar uzun süre alkışlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Anadolu’da kara kış Marmaris'te yaz

Haberi paylaşınTweet Marmaris’te yazdan kalma günler yaşanıyor. Üç günden bu yana hava sıcaklığının 20 derecenin altına inmemesi bölge yaşayanlarını sahillere akın ettiriyor. Muğla’nın Marmaris İlçesinde üç günden bu yana yazdan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklığının 20 derecenin altına inmemesi bölge yaşayanlarını sokaklara döküyor. Sahil kesimindeki kafe ve çay bahçeleri dolup […]