Muğla’da bazı yollara kış lastiği mecburiyeti

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da kar yağışının sıklıkla görüldüğü Muğla/Denizli, Muğla Korkuteli-Antalya, Kavaklıdere’nin kar yağışı alan yolları, Menteşe ilçesi Yılanlı Mevkii istikametinden Denizli il sınırlarına kadar olan yollarda 1 Aralık itibariyle ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği zorunluluğu getirildi.

Muğla’da can ve mal güvenliğinin korunması ile huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla “Kış Mevsiminde Alınacak Trafik Tedbirleri” toplantısında Muğla’nın çeşitli kesimlerinde kış lastiği takma zorunluluğu getirildi. Buna göre Muğla -Denizli, Muğla- Korkuteli-Antalya, Kavaklıdere’nin kar yağışı alan yolları, Menteşe ilçesi Yılanlı Mevkii istikametinden Denizli il sınırlarına kadar olan yollarda 1 Aralık itibariyle ticari yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takacak.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda olumsuz kış şartlarından dolayı ulaşımın aksamaması, güvenli trafik akışının sağlanması ve vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alındı. Toplantıda, Karayolları 2. ve 13. Bölge Müdürlüğü sorumluluğundaki Muğla’nın sınırları içerisindeki karayolu ağındaki trafik güvenliği ile can ve mal emniyetinin sağlanabilmesi amacıyla 24 saat esasına göre çalışmaların yürütüleceği açıklandı.

Bir cevap yazın