Fısıldaşanlardan bıktık usandık

Haber, Mustafa Sarıipek
Haberi paylaşın

Seçimlerin üzerinden henüz 6 ay geçti ama genelde karşı cenapların yarattığı fısıltı gazeteleri daha üçüncü ayda yalan üretimlerine, çekiştirmeye, yermekten öte yargılamaya başladı. 6 geçince artık adam asmaca oyunlarına başlandı bile.

Seçimlerden sonra particiliği bir türlü duvara asmayı beceremedik. Yeni gelen hata yapsa da vursak abalıya devri bitmedikçe, nerenin başına kim gelirse gelsin başarı katsayısı düşük oluyor. Unutmayın ki yargılayan sizler de insansınız ve tabii ki sizlerin de hatası oluyor, olmak zorunda.

Belediyenin yeni yönetimine seçimlerde rakip olanlar, seçim sonrasında görünen o ki daha da saldırganlaşmaya başladılar. Yanlış anlaşılmasın yeni yönetimi korur bir havada değilim. Hayatta değirmende su dövmedim ortada ne varsa direkt üzerine gittim. Yüzüne karşı söyledim. Hatır gönül ilişkisini kalemime taşımadım. Her zaman yanlışa kalem kırmayı görev bildim.

YASALAR DEĞİŞTİ

Sosyal medyada yazılanlara bakıyorum Muğla’nın büyükşehir olmadan önceki yasalarla bezeli. Büyükşehir yasaları ilçe belediyelerinin elini kolunu bağladı. Daha önce asil görevi olan konuların yüzde 90’ı büyükşehre geçti. Bir kişiye suç isnat etmeden bir araştırma yapmak gerekmez mi? Okumayı sevmeyen millet olarak araştırma yapmadan çamur at izi kalsın düşüncesinden uzaklaşmakta yarar var. Çünkü tek amaç Marmaris. Her yönüyle başarılı bir Marmaris, siz tenkit edenlerin kapısına da iş, ekmek ve döviz olarak geri dönüyor. Çünkü Marmaris hepimizin ekmeğini yediği bir turizm kenti.

DOĞRU HERKESE GÖRE DEĞİL, TEKTİR

Herkes doğrunun tek olduğunu bilir bilmesine de nedense sonuna “İyi güzel de”, “Ya da”, “Bence” kelimelerini ekliyorsa sözünün sonuna demek ki onun doğrusu başka. Hiç dinlemeye gerek yok. Belli ki saçma sapan bir sürü zırvalarla tezini haklı çıkarmaya çalışacaktır. Karalama yapmak yerine birer toplantı ile karşılıklı yergi ve fikir alışverişinde bulunmak gerekmez mi? Sahi bir kendinize bakar mısınız? O kadar çok biliyordunuz da neden o işe aday olmadınız? Ya da gidip iyi niyetle anlatıp yol göstermiyorsunuz?

İHSAN ÖZTÜRK, AŞAĞI İHSAN ÖZTÜRK YUKARI

Daha önceden tanışıklığımız yoktu. Belediye Başkan Yardımcısı olunca, hakkındaki dedikodular fazlalaşınca gidip bir tanıyayım dedim. Kendisini de öyle tanıdım. Arkadaş seçim bitti, ertesi gün bu kişi hakkında bir sürü söylenti başladı. Bu işleri düzeltmek dedi koduyla olmaz. Şimdi söylenenlere göre Öztürk seçimde çok para harcamış ve bunu belediyenin her yerinden kat be kat çıkaracağım demiş. Kime demiş? Birine. Kim o biri? Çok sağlam bir kaynak(mış). Hadi gidin işinize. Varsa elinde bir belge yasal yola başvur. Alsın cezayı.

BARINAK MESELESİ ARTIK BIKTIRDI

Marmaris’e 1994 yılında yerleştim, 1996 yılından bu yana Marmaris’te barınakla ilgili şikayet bitmiyor. Daha o yıllarda K. isimli bir çalışanın cins hayvanları sattığı söylendi durdu. Hayvanları tedavi ettirebilmek için varını yoğunu ortaya koyanlar için neler denilmedi ki? Sonra barınak içinde yumruklaşmalar başladı. Kadınların dövüldüğü iddiasıyla davalar açıldı. Barınağa yardımcı olan yabancı uyruklu bayanlarla barınak görevlileri mahkemelik oldu. Yine aynı durum yaşanıyor. Ne barınakmış ama. Orada gerçekten ya çok büyük rant var ve insanlar orayı elde edebilmek için neredeyse birbirlerinin gözünü oyuyor, ya da başka bir şey. Biri, oradaki birini şikayet ediyor, o oradaki biri başkasını. Savcılıkta bir sürü şikayet dilekçeleri. Yıllardan bu yana süre gelen bu karmaşanın sebebi meğer İhsan Öztürk’müş.  

Artık usandık bıktık şu korkakça, arkadan vurmalara.

Bilerek yanlış yapan varsa, eğer siz korkuyorsanız, elde kanıt varsa getirin bana yazmayan namerttir. Ama nerdee? Muğla genelindeki hava “Aman beni karıştırma benim işlerimi engellerler” şeklinde. Gazeteciler salak ya. Nerede kaldı delikanlılık ve dürüstlük.

Hadi gidin işinize bıktık usandık artık bu fısıldaşanlardan.

Güzel Söz

İftira korkunç bir şeydir, onu yok etmeye çalışırsanız kuvvetlenir canlanır, kendi haline bırakırsanız, kuvvetini yavaş yavaş kaybeder, en sonunda yıkılır gider.

The Circle

Bir cevap yazın