Türk Rallicilerin aracı yandı

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris İlçe merkezli olarak Datça ve Ula ilçelerini de kapsayan 2019 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11’inci yarışı olan Türkiye Rallisi’nin ilk gününde Türk pilotların içinde bulunduğu yarış aracı yanarak kullanılmaz hale geldi. Buğra Banaz ile Kopilot Burak Erdener yarış dışı kaldı.

Muğla’nın Marmaris İlçe merkezli olarak Datça ve Ula ilçelerini de kapsayan 2019 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11’inci yarışı olan Türkiye Rallisi’nin ilk gününde görünmez kaza yaşandı. Rallinin en iyileri arasında gösterilen Türk Pilotlar Buğra Banaz ile Kopilot Burak Erdener’in içinde bulunduğu yarış aracı Sakar Geçidi’nde aniden alev alev yanmaya başladı. Pilotlar canlarını kurtarırken araç kullanılmaz hale gelince Türk yarışmacılar yarış dışı kaldı.

Bugün sabah saatlerinde Marmaris’in İçmeler mahallesinden başlayıp Çetibeli Mahallesini kapsayan ve Ula etabına geçilecek olan etap içinde çok üzücü bir olay yaşandı. Gökova Körfezi’ni Muğla’nın Ula İlçesine bağlayan Sakar geçidinde saat 18.15 civarında bir ralli aracının geçit içinde alev alev yandığı bilgisinin ulaşması üzerine bölgeye itfaiye ve orman yangın söndürme arazözleri sevk edildi. Kısa süreli müdahalenin ardından yangın söndürüldü fakat araç kullanılmaz hale geldi.

YANGIN TEKNİK ARIZADAN ÇIKMIŞ OLABİLİR
Rally Turkey Medya Sorumlusu Atıl Atılgan’dan alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti:

“Etaplar arasında transfer etapları vardır. Ula’ya geçilirken, yani normalde özel etaplar denilen zamana karşı olarak bilinen transfer etabında araç seyrederken aniden alevler yükselmeye başlamış. Aracı kenara çeken arkadaşlarımız yara almadan canlarını kurtarırken araç kullanılmaz hale geldi”

 YARIŞ DIŞI KALDILAR
“Rallinin iddialı pilotlarından olan Türk takım sürücülerimizin araçları kullanılmaz hale geldiği için ne yazık ki klasman dışı kaldılar ve artık bu etapta yarışamayacaklar.”

 

Bir cevap yazın