Bodrum’da seneye daha çok su borusu patlar

Haberi paylaşın

1300 kez su borusunun patlamasıyla yaz boyunca az suya mahkum edilen Bodrum halkının önümüzdeki sene de aynı sıkıntıyı çekeceğini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Cam elyaflı borular değişmedikçe sorun giderilemez” dedi.

Muğla’nın Bodrum İlçesinde bu sene yaşanan çok sayıda su borularının patlamasıyla yaşanan su sıkıntısının önümüzdeki yıl çok daha fazla olacağını açıklayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Şimdiden açıklıyorum bunun sorumlusu MUSKİ olmayıp, hiçbir isteğimize cevap vermeyen ve mahkemelik olduğumuz DSİ’dir” dedi. Gürün alt yapı su borularının baştan aşağı değişmesi gerektiğini ileri sürdü.

Osman Gürün Sözcü’ye yaptığı özel açıklamada Bodrum’da yaşanan 50 yıllık su sıkıntısını giderdiklerini fakat kendilerine devredilen alt yapıda döşenen su borularının hemen hepsinin defolu olduğunu söyledi. “Bodrum Yarımadası Acil İçmesuyu Projesi” ile Bodrum ve çevresinin su sorunu çözüldüğünü hatırlatan Gürün, suyu Bodrum’a taşıyan boruların kaliteli olmamasından ve çoğunun da cam elyaflı olması nedeniyle çok sık patladığından yakındı.

5 YILDA 1300 PATLAK OLDU
Osman Gürün açıklamasında “İşletmeyi Belediyeler Birliği aldı ama bütün borular defolu. Belediyenin borcunu silin size isale hattındaki bütün boruları patlamayacak hale getireyim, dedim kabul etmediler. 5 yıldan bu yana MUSKİ olarak 1300 patlak oldu ve biz bunları tamir etmekle meşgulüz. Hal böyle olunca da halk bizi suçluyor. MUSKİ yapmıyor, eksik yapıyor diyor” diyerek şöyle devam etti:

 DSİ İLE MAHKEMELİĞİZ
“DSİ’ye; ‘Yaz sezonu sonuna hazırlığınızı yapın, kazmayı vurarak yeni sezon başına kadar bu su borularını yenileyelim. Hiç değilse öncelikli olarak şu cam elyaflı boruları değiştirelim’ dedim kabul görmediği gibi mahkemelik olduk. Şimdiden söylüyorum önümüzdeki sezon daha çok su sıkıntısı yaşanır, haberiniz olsun. Bunda bizim suçumuz yok”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dünyada sadece Milas’ta çıkarılıyor

Haberi paylaşınTweetMadencilikte Diaspor taşı olarak bilinen ve dünyada sadece Milas’ta çıkarılan, ışığa göre renk değiştiren, Değerli Taşlar Enstitüsü tarafından 2.tür değerli taş olarak değerlendirilen Zultanit Taşı takı, kimya sanayi, metalürjide, metal üretiminde alüminyum tedarikinde kullanılıyor. Muğla turizm alanında olduğu kadar yeraltı zenginlikleriyle de dikkat çekiyor. Özellikle Milas’ta çıkarılan, madencilikte Diaspor […]