Yok artık: Denizden çöp konteyneri çıktı

Haber
Haberi paylaşın

Farkındalık oluşturmak amacıyla sürdürülen sahil ve deniz temizliğinde çift kişilik yatak, koltuk, sünger yatak, dolap, buzdolabı, halı, klozet, şişeler ve değişik ev aletleri derken şimdi de çöp konteyneri denizden çıkarıldı.

Muğla’nın Marmaris İlçesinde farkındalık yaratmak amacıyla başta AKUT olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütleri ve kurumlar ile başlatılan sahil ve deniz altı temizliklerine devam edildi. İçmeler’de denizden akıllara durgunluk verecek katı atıklar çıkarıldı.

Marmaris Belediyesi temizlik ekipleri, AKUT ve Muğla Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’nin desteği ile Marmaris’in İçmeler Mahallesi’ndeki Aşıklar Tepesi ve denizinde temizlik gerçekleştirildi. Belediye temizlik ekipleri yol kenarlarını temizlerken, AKUT üyeleri ip teknikleri kullanarak seyir tepesinden aşağıdaki atıkları topladı.

Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya yönetimindeki Sualtı Grup Amirliği ekibi ise sualtı temizliği yaptı.

AKIL ALIR GİBİ DEĞİL
Marmaris AKUT Gönüllüleri, ulaşılması zor olan alanlarda temizlik için yardımda bulunduklarını belirterek, “En çok topladığımız çöpler cam ve plastik şişe ve poşetler, meşrubat kutuları, içki şişeleri, araba lastikleri. Yani insanların yiyip içip, çöplerini de maalesef doğaya bıraktıklarını topluyoruz. Denizin içinden çıkan konteyner gibi malzemelerin nasıl oraya gittiğini zaten aklımız almıyor. Çöpü atmamak için konteynerin denize atıldığı bir yerde yaşıyoruz. Bugün bu temizliği yaptık ama yarın bunu yapamayabiliriz. Bu nedenle ricamız kimse çöplerini doğaya bırakmasın. Özellikle camların orman yangınına yol açtığı unutulmamalı” denildi.

Bir cevap yazın