Üç Avrupa Güzeli’mizden kutlama ve kınama

Genel, Haber
Haberi paylaşın

Üç Avrupa güzelimiz Filiz Vural, Nazlı Deniz Kuruoğlu ve Neşe Erberk bir araya gelerek 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlama mesajlarının yanı sıra kadına yönelik şiddet ve cinayetleri kınadıklarını açıkladılar.

1970 Türkiye ve 1971 Miss Europe güzeli Filiz Vural, 1982 Türkiye ve  Miss Europe güzeli Deniz Nazlı Kuruoğlu ile 1983 yılında Türkiye, 984 yılında ise Miss Europe gaüzeli seçilen Neşe Erberk ortak bir açıklama yaptı. Üç güzel, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlama mesajlarının yanı sıra kadına yönelik şiddet ve cinayetleri kınadıklarını açıkladılar.

Deniz Nazlı Kuruoğlu iki güzel arkadaşıyla birlikte kaleme aldıkları açıklamayı SÖZCÜ Gazetesine özel olarak aktardı.

Kuruoğlu, “Türkiye Cumhuriyetini kuran büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz. Emanet ettiği ülkemizde Cumhuriyetin bekçisi olarak, tam bağımsızlığın, özgürlük ve barışın olmasını diliyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyoruz” dedi.

DEVLETİMİZ KADINLAR İÇİN YENİ DÜZENLEME YAPMALI
 Son günlerde kadına karşı işlenen şiddet ve cinayetlere de duyarsız kalmayan güzellerin bu konudaki düşünceleri de şöyle:

“Bir ülkenin geleceğini kadınlar belirler, dünyayı güzel yapan kadındır. Kadını yok sayan bir zihniyetin sonu hüsrandır, acı bir yıkımdır. Biz kadınlar bu ülkede güvende ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Kadının ülke ekonomisine ve ailesine verdiği emek küçümsenemez.
Bunun için devletten kadının birey olarak kabulü yönünde düzenleme yapmasını, toplumsal cinsiyet eşitliğinin gerçekleşmesi için önlem almasını bekliyoruz. Toplumun sosyolojik yapısı bozulunca şiddet ve pek çok ahlâkî değerler bozuluyor. Eğitimin aileden başlaması ve topluma yayılması gerek.
Kadın cinayetleri ve cinsiyet eşitliği konusunda toplum duyarlı olmalı, tepkisini mutlaka göstermeli.
Hukuk ve adaletin kadınların yanında olması gereklidir.
#İstanbulSözleşmesiYaşatır
#İstanbulSözleşmesiniUygulayın
#3avrupagüzeli
Filiz Vural, Nazlı Deniz Kuruoğlu, Neşe Erberk Tkdfederasyon Tkdf

Bir cevap yazın