Marmaris’te ATV’lere saat sınırlaması

Haber
Haberi paylaşın

UKOME son aldığı kararla dört tekerlekli motorlu araç ATV ve UTV’lerin saat 18 ile 10 arasında Marmaris İlçe merkezine girişlerini yasakladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), özellikle akşam saatlerinde sıkışan trafik yoğunluğunu bir nebze rahatlaması için dört tekerlekli motorlu araç ATV ve UTV’lerin saat 18 ile 10 arasında Marmaris İlçe merkezine girişlerini yasakladı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü, arazi şartları için üretilmiş ATV’lerin şehir içinde kullanılmaması için Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) teklif yazısı hazırlamıştı. UKOME’nin geçtiğimiz haftaki toplantısında ‘Quad Bike’ tabir edilen 4 tekerlekli ATV ve UTV tarzı motosikletlerin kullanım saatleri görüşüldü. Toplantıda ilçede araç ve yaya artışının özellikle gün içerisinde 18.00 itibariyle en üst seviyeye çıktığı, ATV’ler ile ilgili vatandaşlardan gelen ihbarların da bu saatten sonra ile yoğunlaştığı ifade edildi.

YOĞUN SAATLERDE OLMAYACAKLAR
ATV cinsi araçların komple trafiğe çıkışının yasaklanması konusunun değerlendirildiği UKOME kurulu şu açıklamayı yaptı:

“Marmaris ilçesi içerisinde yaşanan trafik yoğunluğu, yaya ve taşıt güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla ATV cinsi motosikletlerin tamamen trafiğe çıkışının engellenmeyerek, şehir içerisinde ve tüm mahallelerde 10.00 – 18.00 saatleri arasında kullanılmasına izin verilmesi” yönündeki karar oybirliği ile alındı. Marmaris Belediyesi, şehrin çeşitli noktalarına görseller astırarak sınırlama konusunda vatandaşı bilgilendirecek.”

Bir cevap yazın