Selimiye esnafından “Tabelalarla” Kaz Dağı desteği

Haber
Haberi paylaşın

Mavi turlarla dünyanın ünlülerinin taşındığı Marmaris’in Selimiye Mahallesi esnafı Kaz Dağlarındaki katliama sessiz kalmayıp işyerlerinin önüne koydukları tabelalarla tepki ve desteklerini dile getirdi.

Muğla’da mavi turlarla ünlülerin uğrak yeri haline gelen Marmaris’in Selimiye Mahallesi esnafı Kaz Dağlarındaki katliama sessiz kalmayıp işyerlerinin önüne koydukları tabelalarla tepki ve desteklerini dile getirdi.

Selimiye Muhtarlığı önderliğinde kısa sürede onlarca tepki ve destek tabelalarının boy göstermesi ilgiyle karşılandı. Özellikle yabancı turistler şaşkınlıklarını gizlemeyip, gösterilen duyarlı davranışa alkış tutanlar bile oldu.

Tabelalarla “195.000 ağaç farkla, kahvenize SİYANÜR alır mısınız? #KAZDAĞLARI”, “Kazdağları’nda altın madeni inşası için kesilmiş olan 195 bin ağaç”, “Çanakkale’nin temiz su ihtiyacını tehlikeye atacak olan siyanur havuzu…”, “Oksijenimiz elimizden alınıyor, vatan toprakları göz göre göre zehirlenmeye harap edilmeye bırakılıyor”, “KAZDAĞLARI’nda neler oluyor, haberiniz var mı? #Kazdağlarıhepimizin, #Kazdağlarınadokunma”, “KAZDAĞLARI’nda YAŞAM NÖBETİ BAŞLIYOR… #Kazdağlarınadokunma, #195.000ağaçkatliamı” şeklinde ve daha onlarca farklı sloganlar bulunuyor.

FARKINDALIK YARATMAK İSTEDİK
Selimiye Muhtarı Ahmet Coşkun “Denizin, güzel havanın tadını çıkaran sevgili misafirlerimizde farkındalık uyandırmak amaçlı Selimiye’deki işletmeler bu tabelaları hazırladı. Lütfen Kazdağları’nda neler olduğunu öğrenin ve siz de sahip çıkın” dedi. Aslı Özdemir de “Bu doğa hepimizin. Tabela fikrini beğenen herkes çevresindeki 2 işletmeye bunu sunsa ve kabul edilse oradan gecen 3 kişi görse bu bile kardır. herkes taşın altına elini koymak durumunda.. Elimizden geleni yapmadan vah vah dersek ellerimizle ağaç kesmiş kadar suçluyuz. Eline sağlık Selimiye” diye konuştu.

Bir cevap yazın