Rus Acente Temsilcilerinden Muğla’ya övgü

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’ya özel olarak davet edilen 11 Rus acente temsilcileri 7 gün boyunca Marmaris, Fethiye ve Ortaca ilçelerinin turistik ve tarihi yerlerini gezdi. Temsilciler Ölüdeniz ve Dalyan’a hayran kaldıklarını açıkladı.  

MUĞLA’nın turistik yerlerini tanıtmak amacıyla Muğla’ya iki kuruluş tarafından davet edilen 11 Rus acente temsilcileri 7 gün boyunca Marmaris, Fethiye ve Ortaca ilçelerinin turistik ve tarihi yerlerini gezdi. Temsilciler Ölüdeniz ve Dalyan’a hayran kaldıklarını açıkladı.

Dalaman Havalimanı ve Lemar Tour’un davetlisi olarak Dalaman bölgesine gelen ICS Travel Group bünyesindeki 11 turizm acentesinin temsilcileri 7 gün boyunca Marmaris, Fethiye ve Ortaca ilçesinin turistik ve tarihi yerlerini gezdiler.

Programın son gününde Dalyan’a gelen acente temsilcileri, Dünyaca Ünlü Dalyan Kanalı’nda tekne turu yaptı. 2 bin 500 yıllık Kaya Mezarlarını görme imkanı buldu. Bol bol fotoğraf ve video çeken gruba eşlik eden tur yetkilisi “Rusya’nın en köklü şirketlerinden birisi olan ICS Group’a Dalaman bölgesini tanıtıyoruz. Sektörde seyahat teknolojisini iyi kullanan bir şirket ve Rusya’da, 30 bin civarında küçükten büyüğe birçok acente ile çalışıyorlar. Bu kapsamda, Fethiye, Marmaris ve Dalyan’ı gezdik. Acente temsilcileri her yerde bol bol fotoğraf ve video çektiler. Otelleri ve tarihi yerleri gördüler. Bu bilgileri geri döndükleri zaman internet sitelerinden ve sosyal hesaplarından paylaşacaklar” dedi.

BÖLGEYE RUS TURİST İLGİSİ
ICS grubun Dalyan’da ağırlamasında özel ilgi gösteren otelcileri temsilen Ali Mürşit Yağmur ise Dalyan’ın farklı ve özel bir bölge olduğunu, koruma altında bulunduğunu anlatarak, şunları söyledi: “Tek bir pazara sabit kalmamak, alternatif pazarlara yönelmek gerekli. Bu bölge genelde  İngiliz pazarına hitap ediyor. Alternatif olarak Rus pazarına yönelmesini ve bölgeyi göstermek istedik. Rus turistlerin bölgeye gelmesini sağlamak için gereken her teşebbüsü destekleyeceğiz ”

Rus Acenta Temsilcisi Evgeniya Savenkova, Dalaman bölgesindeki turistik ürünleri çok sevdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

DALYAN ve ÖLÜDENİZ ÇOK HOŞUMUZA GİTTİ
“Buradaki turistik altyapıyı ve bölgeyi gördük, doğal ve tarihi yerler iç içe ve dünyada nadir bulunan bir ahenk içindeler. Özellikle Ölüdeniz ve Dalyan’ı çok beğendik. Ülkemize dönünce Türkiye ve Dalaman bölgesini kuvvetle tavsiye edeceğiz. Herkesi bu bölgeyi görmesi için davet ediyoruz.”

 

 

Bir cevap yazın