Öğretmen ve öğrencilerden ‘can dostlara’ örnek davranış

Haber
Haberi paylaşın

Marmaris Sıtkı Zaralı Ortaokulu’nun elleri küçük, yürekleri büyük 52 öğrencisi, belediyenin hayvan barınaktaki köpekler için 30 kulübe yaptı. Bir torba mama hediye etti

MUĞLA’nın Marmaris İlçesindeki Sıtkı Zaralı Ortaokulu’nun elleri küçük, yürekleri büyük 52 öğrencisi, bir hayvan dostu olan Matematik Öğretmenleri Sevtap Yılmaz’ın teşvikiyle barınaktaki köpekler için 30 kulübe yaptı. Öğrenciler harçlıklarından biriktirdiği parayla 30 kiloluk mama da hediye etti.

Sıkı bir hayvan dostu olan Sıtkı Zaralı Orta Okulu Matematik Öğretmeni Sevtap Yılmaz, iki ay önce öğrencilerine hayvan sevgisini aşılamak amacıyla hazırladığı projeyi kardeşi olan aynı okulun Müdür Yardımcısı Sezi Yılmaz’la paylaştı. Marmaris Belediyesi Rehabilitasyon Merkezi’ndeki köpeklere kulübeler kazandırmayı hedefleyen iki kardeş kolları sıvayarak kendilerine katılmak isteyen öğrencilere çağrı yaptı. Proje, öğrenciler ve ailelerince memnuniyetle karşılandı. Çağrıya uyan 52 öğrenci, başlatılan çalışmayla evlerinde, arkadaşları ya da aile fertleriyle birlikte tahtadan kulübeler inşa etmeye başladı. İki ay süren çabalar sonucu yapımı tamamlanan 30 kulübe, toplu halde gidilen rehabilitasyon merkezine bağışlandı. Teslimat sırasında merkeze gelen Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, “Duyarlı ve örnek” diye nitelediği davranışlarından ötürü öğrenciler ve öğretmenleri kutladı.

AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK
Öğretmenler Yılmaz kardeşler, hakkında bilgi verdikleri projenin başarıyla tamamlanmasının gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Sevtap Yılmaz, “Amacımız çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamaktı. Ne mutlu bize ki başardığımızı görüyoruz” dedi.

Öğrencilerden Koray Bodur ise duygularını, “Köpekler açıkta kalmasın, yağmurda ıslanmasın diye kulübe yaptık. Umarız onlara faydamız dokunmuştur” sözleriyle dile getirdi.

 

Bir cevap yazın