Muğla’da ekmeğe zam yolda

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’da 1.25 liradan satılmakta olan 250 gramlık ekmek fiyatının aynı gramajda 1.50 liradan satılması için Ticaret Bakanlığı’na teklif sunuldu.

MUĞLA’da halen 250 gramlık ekmeğin 1.25 liradan satılmasına karşın bazı ilçelerde izinsiz yapılan zamları önlemek amacıyla Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 13 belediyenin Zabıta Müdürleri, İl Ticaret ve İl Tarım Müdürleri ile toplantı yaptı. Birlik aldığı ortak karar ile aynı gramajdaki ekmeğin 1,50 liradan satılmak üzere Ticaret Bakanlığından olur istedi.

Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, fırıncıların artan maliyetler nedeniyle fiyat artış taleplerini görüşmek ve hem de bazı ilçelerde ekmeğe izinsiz yapılan zammı karara bağlamak üzere toplandıklarını söyledi. Ayyıldız “Biz fırıncı esnafımızın ne kadar zor durumda olduğunu biliyoruz. Bunun için çok yoğun girişimlerde bulunduk. Taleplerimizi sürekli bildirdik. Alınan bu ekmek fiyatındaki artış talebinin ilgili federasyon ve bakanlıklardan da onay verilmesini ümit ediyoruz. Talebimiz 250 gramlık ekmeğin 1,25 yerine 1,50 liradan satılması yönünde. Ticaret Bakanlığı’ndan onay alır almaz zam yürürlüğe girecek” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın